Jump to content
eesorin

*Idee*

Recommended Posts

Din cate am inteles ca se vorbeste pe aici domnisorul are chef de putina atentie si sa gandit sa posteze si el ceva

Acum haide sa argumentez.

1) la un momendat a spus ca ar avea ceva de vanzare spunanduise ca daca este vorba de carding ia ban el nu a mai spus nimic.

Privind logic un baiat care fura carduri din perspectiva mea este un infractor.

A spus ca a imprumutat de la un prieten si nu vrea sa fie tigan. Este o insulta la adresa unei minoritati deci aici sa dat de gol automat.

2) voi ca o comunitate unita ati sarit sa il ajutati , unii au facut misto de el dar dupa gramatica lui si stilul de vorbire iti poti da usor seama ca nu are peste 18 ani.

Daca ar fi sa dezbat acest subiect cred ca miar trebui un topic intreg dar o sa ma limitez doar la cateva randuri

Puneti-va intrebarea pentru inceput daca este adevarat ceea ce spune.

Sa spunem ca este adevarat.

Ar trebui sa argumenteze urmatoarele lucruri

- pentru ce a avut nevoie de 150€

- ce a facut cu ei mai exact

- ce este dispus sa faca pentru asi da datoria

"Nu ma pricep la nimic" replica asta ma lasat fara cuvinte , e ca si cum teai duce la angajator si iai spune

"Angajeaza-ma dar nu te pot ajuta cu nimic"

Atat am avut de spus de aici trageti singuri concluziile.

Link to comment
Share on other sites

Salut Corex..din feedback-ul tau reiese ca sunt o curva mincinoara.te asigur ca nu e asa..nu-mi place nici sa mint nici sa fur..atitudinea ta nu ma ajuta deloc,te-am rugat sa ma îndrumi catre calea d a face rost d bani pana sambata,dar tu ma critici si arunci in mine cu noroi.si da ,comunitatea a sarit in ajutorul meu si le multumesc.nu caut atentie,caut doar o rezolvare...te salut

Link to comment
Share on other sites

Din cate am inteles ca se vorbeste pe aici domnisorul are chef de putina atentie si sa gandit sa posteze si el ceva

Acum haide sa argumentez.

1) la un momendat a spus ca ar avea ceva de vanzare spunanduise ca daca este vorba de carding ia ban el nu a mai spus nimic.

Privind logic un baiat care fura carduri din perspectiva mea este un infractor.

A spus ca a imprumutat de la un prieten si nu vrea sa fie tigan. Este o insulta la adresa unei minoritati deci aici sa dat de gol automat.

2) voi ca o comunitate unita ati sarit sa il ajutati , unii au facut misto de el dar dupa gramatica lui si stilul de vorbire iti poti da usor seama ca nu are peste 18 ani.

Daca ar fi sa dezbat acest subiect cred ca miar trebui un topic intreg dar o sa ma limitez doar la cateva randuri

Puneti-va intrebarea pentru inceput daca este adevarat ceea ce spune.

Sa spunem ca este adevarat.

Ar trebui sa argumenteze urmatoarele lucruri

- pentru ce a avut nevoie de 150€

- ce a facut cu ei mai exact

- ce este dispus sa faca pentru asi da datoria

"Nu ma pricep la nimic" replica asta ma lasat fara cuvinte , e ca si cum teai duce la angajator si iai spune

"Angajeaza-ma dar nu te pot ajuta cu nimic"

Atat am avut de spus de aici trageti singuri concluziile.

Bati campii, puiut.

Link to comment
Share on other sites

Salut Corex..din feedback-ul tau reiese ca sunt o curva mincinoara.te asigur ca nu e asa..nu-mi place nici sa mint nici sa fur..atitudinea ta nu ma ajuta deloc,te-am rugat sa ma îndrumi catre calea d a face rost d bani pana sambata,dar tu ma critici si arunci in mine cu noroi.si da ,comunitatea a sarit in ajutorul meu si le multumesc.nu caut atentie,caut doar o rezolvare...te salut

Eu nu am aruncat cu noroi in nimeni , eu mi-am impus punctul de vedere !

Haide sa-ti dau si un sfat ca sa nu spui ca sunt nesimtit

Incearca cat posibil sa nu tragi de timp pentru ca esti la limita , vezi ca sunt habarnamisti care dau 50 / instalare windows , incearca sa prinzi 13 instalari si ai scos banii.

Link to comment
Share on other sites

faceam 100 de mii pe zi in 96 97 in bucuresti mergand din regie pana in militari pe jos.mai ajutam pe unu mai ceream un leu pentru ateneu dar te asigur ca seara aveam destui bani sa iau vreo 3 4 dupa mine sa luam 2 sticle de vodca din aia cu gat lung,o chitara sa stam pe malul dambovitei, si rupti de beti sa cantam pana iesea soarele.daca esti din bucuresti nu ai voie sa nu faci 5 milioane intr o saptamana.numai stiu care sunt treburile dar sigur sigur cineva e dispus sa dea cate sute de mii pe zi DIN TOT BUCURESTIUL ala sa fie ajutat.solutie exacta?nu am. numai stau in bucuresti, daca vin maine da mi 2 3 zile si miros pe unde se pot face legal si mai mult de 150 de euro in 6 zile.

da zvon prin cartier printre tovarasi ca esti dispus la orice in mod legal si tre sa sara iepurele din vreun joben.

sau angajazea te la primul anunt care il vezi in fata si care nu are cerinte mari vorbesti cu patronul sa ti dea banii de care ai nevoie fi serios iti faci treaba rezolvi ce ai de rezolvat 1 luna si pleci.

Edited by waingro
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...