Jump to content
fedorffixxzz

Pe ce planeta esti? Literalmente...

Recommended Posts

Daca citesti acest mesaj, felicitari, ar trebui sa te bucuri, esti intr-o perioada speciala (daca eram prea devreme nu vedeam mai nimic, daca eram mai tarziu, nu vedeam galaxii pe langa noi si credeam ca suntem singuri). Locul acesta o sa moara candva, inghetat, asa ca fi fericit pentru ceea ce poti vedea acum.

Cate ceva despre vizita ta pe aici (lb. engleza necesara):

1. https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/b/b6/Earth%27s_Location_in_the_Universe_%28JPEG%29.jpg [hi res]

2. Our%2BPlace%2Bin%2Bthe%2BCosmos.JPG

3. Alex Cherney’s Videos on Vimeo <- tot ce vezi in video-urile respective este real (NU sunt efecte video)

Si acum tine minte un lucru: de fiecare data cand te uiti in sus la cer, noaptea, si vezi stele, te uiti in trecut (nu e magie, este realitatea).

edit: oups, am postat gresit, ma scuzati; trebuia la non-it

Edited by fedorffixxzz
Link to comment
Share on other sites

Si acum tine minte un lucru: de fiecare data cand te uiti in sus la cer, noaptea, si vezi stele, te uiti in trecut (nu e magie, este realitatea).

Stii, chestia asta a zis-o si Mihai Eminescu in poezia La steaua in urma cu aproximativ 150 de ani.

@staticwater: Multumesc, am editat, am citit-o acum mult timp si credeam ca este din luceafarul.

Edited by curiosul
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...