Jump to content
symboss

DELETED

Recommended Posts

Eu iti recomand "ASUS B75M-PLUS". La specificatii sta mult mai bine ca msi iar ca stabilitate recomand asus. [in overclock ma refer]

Am placa de baza de la asus de 2 ani, sunt foarte multumit de ea. Stabila si fiabila, in overclock nu am probleme cu voltajele. Plus asus posteaza 1-2 ani update-uri pentru bios, la drivere baga an de an.

Link to comment
Share on other sites

zise 1336,9...

Pentru chipset z77 iti trebuie cpu cu K in coada pentru oc, daca nu iti iei proc de oc sau mobo de oc n-are nicio legatura.

Si ramii ii ai in 2133mhz? Poate in oc.

Pai de unde stii ce procesor are omul?Poti pune linistit un i si fara K pe placa aia de baza.Intr-adevar K-urile stau mai prost la overclock, a, si ca tot veni vorba de rami: Memorie Kingston HyperX Beast 8GB DDR3 2133MHz CL11 Dual Channel Kit - PC Garage

Nu zice nimeni ca Z77 e pentru OC.

Ca sa fiu si on-topic as alege "ASUS B75M-PLUS".

Edited by 1337
Link to comment
Share on other sites

Si de ce cacat iti faci o configuratie pe intel ivy bridge? Ai deja procesorul? Sau alte componente?

Fa-ti pe intel haswell.

Si ca sa fim intelesi, degeaba iti iei placa de baza de overclock(z), daca nu pui procesor de overclock(k in coada).

Si cum adica k-urile stau mai prost in oc? Si la rami ia-ti cei mai ieftin, ramii aia pusi pe 1336,9 sunt prea scumpi, si degeaba au 2133mhz ca pe tine nu te ajuta cu nimic. Poti sa-ti iei si de 1600mhz, dar tot la 1333mhz stau, numai daca faci oc.

Si cum adica z77 nu-i pentru oc? Da pt cei?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...