Jump to content
asjkdvk

Unde gasesc macar un scanner ssh de linux bun?

Recommended Posts

Salut! N-am mai facut asta de aproape 10 ani si am ramas in urma rau. Am niste vpsuri si in afara de apache n-am nici o idee ce sa fac cu ele, iar cu apacheul nu fac mare lucru. Asa ca m-am orientat spre hacking implicit scanare ssh, din moment ce astea faceam si inainte, pe parcurs eventual sa gasesc si alte utilitati pentru ele decat doar scan.

Ca sa fiu concret ma intereseaza cel putin un scanner ssh bun pentru linux (ubuntu), eventual cu basicul de instructiuni. Am parcurs sectiunile forumului dar nu am gasit nimic concret, fie nu mergeau linkurile de download, fie erau stricate, etc.

Sugestii?

Multumesc

Link to comment
Share on other sites

@alecseu da de ce tre sa fii tu husen? era clar ca nu ma pricep. ai putea ca un baiat de treaba fie sa ma-ndrumi daca gresesc fie sa-mi raspunzi la cerinta fie sa te abtii.. mersi si tie, probabil ai fost bine intentionat

Edited by asjkdvk
Link to comment
Share on other sites

daca uni recomanda sa nu scanezi ca te toarna politia .. bai fratilor astia cu recomandarile voastre .. cred ca nati auzit de socks-uri si alte kkturi .. lasativa de meserie ..... macar recomandati ceva nu postati critici .. ca nu de critici are omu nevoie .. dar mam convins numai hackeri de 2 bani aici pe forumul asta .. putini profesionisti .. si cui nui convine ce scriu eu .. sa ma scurga ... iar pt incepatori fratilor cautativa un forum ok .. aici dati numai peste profesionisti care lucreaza in python .. =)) altceva nu stiu .. asta e gradinita linuxului .. si a hackerilor romani de 2 lei .. putini de aici au valoare si ii respect .. restu sunt niste inteligent fara sperante .. daca le pun o intrebare o sa mi se raspunda cu o alta dar cei aia ? ;) si tot asa.... am ajutat pe multi ..dar in schimbul ajutorului da cand am cerut ceva spre ajutor .. o arhiva sau eu stiu ce .. mi se cerea bani chiar si pentru arhive publice .. vor si ei sa faca un ban cu prosteli .. ca pe irc .. :) defapt nu gresesc .. sa mutat irc-ul aici .. :) ce sa zic basfta hackeri de2 lei .. admini ar tebui sa va dea la .... dar se multumesc cu vizitele voastre ..

Link to comment
Share on other sites

Salut! N-am mai facut asta de aproape 10 ani si am ramas in urma rau. Am niste vpsuri si in afara de apache n-am nici o idee ce sa fac cu ele, iar cu apacheul nu fac mare lucru. Asa ca m-am orientat spre hacking implicit scanare ssh, din moment ce astea faceam si inainte, pe parcurs eventual sa gasesc si alte utilitati pentru ele decat doar scan.

Ca sa fiu concret ma intereseaza cel putin un scanner ssh bun pentru linux (ubuntu), eventual cu basicul de instructiuni. Am parcurs sectiunile forumului dar nu am gasit nimic concret, fie nu mergeau linkurile de download, fie erau stricate, etc.

Sugestii?

Multumesc

vreau video/poze cum dai 2-3 pizza mari si ceva de baut la niste vagabonzi[ sa tina in mana o foaie pe care scrie rst ]..si iti fac un scanner pe placul tau

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...