Jump to content
manxten

Deschidere fisiere Office in Internet Explorer

Recommended Posts

Salut!

Am urmatoarea problema: trebuie sa fac o prezentare powerpoint pe care sa o salvez intr-un anumit format (inca nu stiu care e ala) care sa permita accesarea interactiva a acesteia din pagina web. Asta inseamna ca atunci cand dau click pe un link(care duce la prezentare) in pagina de browser sa se deschida prezentarea si nu sa imi apara fereastra de download. Dupa inchiderea aplicatiei sa se revina la pagina curenta. Am incercat cu embed(imi apare caseta de download) si cu object(am specificat si tipul MIME) pe Internet Explorer, iar cand am rulat cu object mi-a aparut chestia aia daca permit executarea scripturilor/Active X, am permis, dar nu se afisa nimic. Aceeasi problema si pentru un fisier excel.

Este posibil asta?

Va atasez si cerintele poate nu am inteles eu bine.

Cerinte:

1) salva?i prezentarea powerpoint într-un format care s? permit? accesarea

interactiv? a acesteia din pagina web.

2) inserati in pagina un link c?tre prezentarea Power Point Nume.pptx; la închidere aplica?iei Power Point se revine la pagina curent?.

3) la înc?rcarea paginii se afi?eaz? automat fi?ierul Excel cu numele Nume.xlsx; închiderea fi?ierului Excel determin? revenirea la pagina web.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...