Jump to content
AsalT

5 alternative pentru magazinul de aplicatii Google Play

Recommended Posts

Poate ca nu va place. Poate ca nu gasiti ceea ce cautati. Poate ca uneori se incarca foarte greu si mai da si erori. Oricare ar fi motivul, iata care sunt cele mai bune 5 alternative pentru Google Play.

baGdCe4.png


  • Yandex. Uriasul rus este un competitor direct pentru Google Play. Peste 85.000 de aplicatii, ajutat si de Kaspersky, care le-a pus la dispozitie solutiile AV de care aveau nevoie.
  • Amazon Appstore nu poate fi nici el necunoscut. In mod cert, este cel mai reputat dintre toate, dupa Google Play, dispune de zeci de mii de aplicatii. Pentru a-l folosi va fi nevoie sa va instalati propria lor aplicatie dedicata.
  • APK Train dispune de multe dintre jocurile si aplicatiile extrem de cunoscute si folosite. Ofera doar aplicatii gratuite, dar respectarea problemelor legale aduce siguranta si lipsa grijilor legate de drepturi de autor.
  • SlideME este un alt magazin reputabil care dispune de un mare numar de aplicatii, gratuite sau nu, acestea putand fi obtinute fie direct de pe site, fie prin instalarea aplicatiei proprietare.
  • Mobango ofera si el o selectie destul de buna de aplicatii, insa navigarea prin site este ceva mai complicata, descrierile sunt foarte scurte iar screenshot-urile foarte mici. In numar de 100.000, aplicatiile sunt doar din categoria celor gratuite.

Sursa

Link to comment
Share on other sites

Esti sigur ca intentia ta nu a fost sa faci reclama acelui site?

Acelasi articol l-am gasit si in alta parte, deci no shit.

In fine ca sa nu fiu doar off topic, decat sa folosesc alternativele astea gratuite pe care le ofera si Google Play mai bine raman la cele cracked.

Edited by FiliBlox
Link to comment
Share on other sites

Esti sigur ca intentia ta nu a fost sa faci reclama acelui site?

Acelasi articol l-am gasit si in alta parte, deci no shit.

In fine ca sa nu fiu doar off topic, decat sa folosesc alternativele astea gratuite pe care le ofera si Google Play mai bine raman la cele cracked.

Din partea mea, poti crede ce vrei, articolul mi s-a parut interesant si l-am postat.

De cand faci reclama unui site daca postezi un articol de pe el?

Daca ai gasit articolul in alta parte, intreaba-i pe ei.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...