Jump to content
scaunmare

ce parere aveti despre hostul asta?

Recommended Posts

Free Unlimited Hosting am mai gasit si altele asemanatoare ca asta...ce parere aveti despre toate care sunt asemanatoare?.......alta intrebare este daca stiti cum pot modifica fisierul php.ini de la hostingurile astea asa, vreau sa modific max upload size ala ca sa pot urca fisiere mari direct din pc...ca toate sunt limitate la cativa mb, mie imi trebuie 1gb...multumesc
Link to comment
Share on other sites

Calitatea este, de regula, foarte slaba. Apar, de asemenea, si ad-uri asupra carora nu ai control pe site, o data ce urci fisiere(.html, .css, .php, .js, etc.). Serviciile sunt bune numai in scopuri educative, nu si comerciale. In majoritatea situatiilor directorul web este sandbox-ed cu chroot(pe sistemele Linux). Deci, nu poti accesa fisierul php.ini. Ce ai putea face, in unele situatii, este sa inregistrezi mai multe domenii, dupa care sa urci mai multe fisiere in directoarele asociate lor, si, ulterior, sa le copiezi in directorul tau principal(unde ai urcat site-ul pe care doresti sa il dezvolti).

Acest lucru presupune ca directoarele asociate fiecarui domeniu sa nu aiba o limita, sau daca aceasta este mai mare ca si cea permisa de functia de upload.

Edited by Ganav
Link to comment
Share on other sites

@asaIT tot gratis ai luat si tu? Dac? da, a trecut anul gratuit? Cât ti'a venit de plata?

Sent from my iPhone using Tapatalk

OFF: Vezi ca se scrie AsalT

ON: Da, tot gratis am luat si eu.

Nu mi-a venit nimic sa platesc, ca, am luat doar de cateva luni.

Link to comment
Share on other sites

eu sincer caut ceva la care sa am acces la fisierul ala php.ini, fie ca am eu fisierul meu aparte, fie sa il rezolv cumva de la sursa, ca la max_upload_size acolo majoritatea au pus maxim 50mb nu stiu sigur...dar mie imi trebuie ca urc videoclipuri direct din pc, sa nu mai trec prin youtube ca stau ore intregi...imi trebuie un maxim de 900mb sau 1024mb :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...