Jump to content
Guest Nemessis

RSTPOWER 2 (BanKai)

Recommended Posts

asa e scannerul acela exe este un tool foarte vechi care nu se mai gaseste pe net ... il au doar colectionarii ... dar nu scannerul e important .. am ales sa il folosesc pe ala pentru ca imi era lene sa caut un host cu banda pe care sa urc scannerul meu propriu si pe deasupra ce e asa greu la un scanner de rfi cand ai lista de siteuri de scanat deja alcatuita ... va spun eu ... nimic ... ideea e cum strangi siteurile alea si la asta se referea nemessis crawlerul care strange siteuri pentru a fi testate de rfi si metoda prin care le strange sunt private si dupa cum vedetzi dau rezultate puternice :) scuzati'ma daca aberez sau nu am continuitate dar nu ma simt foarte bine

Link to comment
Share on other sites

yea , ala din video ii numa mass rfi`u nu si grabberu de colecteaza siteurile dupa dork !

mass rfi`uri is cu gramada da grabbere sa colecteze dupa dorkuri is putinte toate iau numai 11 pagini [ limita la google ]

Corect ... acolo e toata duda ... sa treci de filtrul google

Link to comment
Share on other sites

de filtru asta zici:

We're sorry...

... but your query looks similar to automated requests from a computer virus or spyware application. To protect our users, we can't process your request right now.

yap

Link to comment
Share on other sites

de filtru asta zici:

We're sorry...

... but your query looks similar to automated requests from a computer virus or spyware application. To protect our users, we can't process your request right now.

yap

Tin sa te contrazic :) , limita de 11 pagini o seteaza google unei clase de ipuri dupa ce observa ca din clasa respectiva sunt folosite google crawlers ( RFI etc. ) , in mod normal limita de 11 pagini nu exista :)

Link to comment
Share on other sites

pai ba eu vad ca exista. Ca daca modifici argumentul start=100 din link in start=120 o sa dea eroare chiar daca e primu search facut cu ip-ul ala. Da vad ca daca folosesti advanced search poti sa listezi 100 linkuri pe o pagina si te lasa sa vizualizezi 2 pagini => 200 linkuri. Fara advanced search ai 10 linkuri pe pagina * 10 pagini = 100 linkuri. :)

Link to comment
Share on other sites

de filtru asta zici:

We're sorry...

... but your query looks similar to automated requests from a computer virus or spyware application. To protect our users, we can't process your request right now.

yap

Tin sa te contrazic :) , limita de 11 pagini o seteaza google unei clase de ipuri dupa ce observa ca din clasa respectiva sunt folosite google crawlers ( RFI etc. ) , in mod normal limita de 11 pagini nu exista :)

limita e impusa in functie de search daca searchul tau seamana cu un dork limita e impusa ... daca nu ... nu . si NU are nici o treaba cu IP . crede'ma ca stiu de ce vb ... tine de cookie si cookie management ... vad ca incerci sa te impui ca si un cunoscator ... daca esti asa luminat precum vrei sa pari lumineaza si userii acestui forum te rog.

Link to comment
Share on other sites

Guest Nemessis
de filtru asta zici:

We're sorry...

... but your query looks similar to automated requests from a computer virus or spyware application. To protect our users, we can't process your request right now.

yap

Tin sa te contrazic :) , limita de 11 pagini o seteaza google unei clase de ipuri dupa ce observa ca din clasa respectiva sunt folosite google crawlers ( RFI etc. ) , in mod normal limita de 11 pagini nu exista :)

Tin sa te contrazic. Tocmai am gasit modalitatea de a nu te impiedica de niciun filtru google. Ce spui tu despre clasele de ip-uri e total eronat oricum. In fine, BanKai la ora asta isi pune la punct crawlerul folosind noua metoda de bypass si cred ca se va masturba de nebun cand va vedea iar mii de rfi-uri prinse in cateva ore.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...