Jump to content
qwerty12

Salariu Programatori in Romania?

Recommended Posts

Da-ne mai multe detalii. Ce anume faci acolo? Ce limbaje cunosti? In ce limbaj lucrezi cel mai mult? Cine ti-a dat 40 de milioane initial? Cine iti dau 140 de milioane? E vorba de Romania? Cati ani ai? Cati ani de experienta ai? Ai pile la stat? Atat primesti in mana, adica salariu net?

Link to comment
Share on other sites

In primul rand , La primul loc de munca m-am ocupat de parte hardware a unu-i furnizor de internet din Bulgaria ce se numeste Networx , site ???????? ? ????????? ?? ????????-???????? ( apropo nytro am incercat sa imi fac cont pe adresa mea de networx si nu mi-sa permis i-am lasat un mesaj si lui aelius , nu a sosit link-ul si a trebuit sa fac pe yahoo ) Mai exact cand spun parte de hardware pot spune atributiile unui inginer technic + faceam si parte de programare.

Varsta care o am acum este de 28 de ani , limbajele pe care le cunosc 101% sunt , javascript , php , html , html5 , c++ , C# in cadrul mediului .NET Framework , Salariul de 4000 de lei l-am obtinut de la firma bulgareasca , apoi salariul de acum de 140 milioane lei vechii este din Romania este o companie de Stat , experienta in cadrul acestei firme este de 5 ani. Nu , nu am pile la stat am intrat pe merit ( am fost racolat sa spun asa cand am ajutat un prieten ce lucra la firma respectiva si apoi am primit oferta de angajare ) si da acesta este salariul net si nu brut. Nu voi posta unde lucrez dar in schimb Nytro este administrator de va fi nevoie ii voi trimite datele necesare lui in privat si va va confirma el. + Sunt firme ce platesc si mai bine de atat exemplu Activision , Netbridge ce le cunoaste mai toata lumea + inca 30 noname pentru multi de aici ce salariul unui programator senior se desfasoara undeva la 8000 de lei pe luna. Cum am mai spus sunt si programatori ce lucreaza pe 700 de lei mult mai bine decat mine sau decat multi, tine si de vointa de lucru. Si multi de aici ma vor contrazice dar aici sunt 200 de programatori de voi face un test aici va asigur ca nici 5 nu vor raspunde. Nu vreau sa jignesc pe nimeni dar foarte multi sunt aroganti pentru nimic , foarte multi merg pe tool-uri de pe internet sau luate de la altii si isi spun programatori ... acestia nu sunt programatori acestia sunt ... pierdere de vreme ... Si daca mi-se permite va spun eu o lista de programatori de carton de aici. Nu este ireal ce spun eu ... culmea este ca eu am ajuns din intamplare pe acest forum ... Am cautat o intrebare pe google ... si am ajuns ca si rezultat RST stiam forumul in mare dar niciodata nu am avut cont aici si am creat unul, Si da si unul ca mine mai cauta pe google si nu cautam lucruri cu privire la programare web ci cautam documentatie referitoare la android pentru ca pe zi ce trece si eu trebuie sa invat si orice programator ce se respecta si in prezent incerc sa ma documentez despre android ...

Edited by CosminAlexandru41
Link to comment
Share on other sites

  • Active Members

Eu chiar sunt curios cu de cunosti 101% C++, JavaScript, php si html. Sa mor aici de nu sunt curios.

Voi probabil nu v-ati prins inca, dar nimeni nu da un covrig uscat pe ce spuneti voi ca stiti, ci pe ce aratati ca stiti si pun pariu ca foarte multi de aici, inclusiv eu, daca te punem sa faci in C++ sau oricare alt limbaj 101% cunoscut de tine, iti incurci degetele pe tastatura.

EDIT: Nu ma intereseaza ce stii tu sa faci mane, ca nu imi dai tu de mancare sau invers. Nu am nici cel mai mic interes pentru tine sau pentru abilitatile de care dispui doar ca este imposibil sa cunosti in totalitate 3 limbaje diferite.

PS: @SticKyWoX ceva de facut. Nu vrem sa zici ca faci treaba noastra. Vrem doar sa ne arati ca functioneaza, nu trebuie sa ne dai sursa.

Edited by SynTAX
Link to comment
Share on other sites

Syntax sa iti fac pe plac, Accept orice test unde abilitatile mele pot fi puse la incercare: este 00:30 eu voi lipsi 15 minute de aici, sa nu se inteleaga ca am fugit si nu vreau sa raspund

Fa un tool in php si c++ care transforma coordonatele gps in adrese.

Edit: Bonus daca ai timp: Bagi o pagina de turistinfo, ia automat coordonatele gps ale hotelului/vilei etc. si iti returneaza adresa.

PS: @CosminAlexandru41 ti-a dat @SticKyWoX ceva de facut. Nu vrem sa zici ca faci treaba noastra. Vrem doar sa ne arati ca functioneaza, nu trebuie sa ne dai sursa.

Va fi necesar si un cod partial al sursei, fiindca ceva asemanator exista deja pe net.

Edited by SticKyWoX
Link to comment
Share on other sites

  • Active Members

Si tu si eu suntem constienti ca daca erai un programator cu asemenea cunostinte nu aveai timp sa discuti pe un forum si sa arati unor necunoscuti ce stii tu sa faci. Eu unul ma retrag pentru ca ma simt penibil in aceasta conversatie.

Sper din tot sufletul sa nu ma insel. Sper sa fii urmatorul roman la Microsoft.

PS: Daca vrei sa vezi cum arata cineva care stie C++ si nu ai o oglinda(observi ironia), te sfatuiesc sa cauti pe google "Andrei Alexandrescu".

Edited by SynTAX
Link to comment
Share on other sites

Foarte rar vizitez acest forum, am cont de ani de zile dar nu sunt activ pentru ca nu prea am timp(da stiu sunt un ocupat), dar tu chiar m-ai facut sa las un reply... Ba prietene pe cine minti tu aicea... cu sumele alea, ai 28 de ani? Un om zdravan la cap la varsta de 28 de ani si care chiar este un programator sarit din tipare si are un salariu de cat ai zis tu nu are timp de forum-uri de genul asta.... nici prin cap nu-i da de asa ceva(nu vreau sa deranjez nici staff-ul si nici userii de pe forum). Un om cu un salariu nu intra pe forum-uri sa se laude ca are atatea... are alte probleme cum ar fi sa rezolve ceva foarte complicat pe calculator....

Offtopic: Jesus.....

Am timp sa si raspund ... nu ma deranjeaza pentru ca nu stau la ASL PLS din istoria mIRC , Eu am inteles ca unele afirmatii sunt foarte deranjante catre x numar de persoane de aici tocmai de aceea sunt cu ochii si aici pentru a raspunde tuturor ... pe acest subiect restul mai putin conteaza. Multumesc Syntax apreciez
Link to comment
Share on other sites

Mai si zici ca e o firma de stat si salariul este net de 140 milioane .Daca era vreo multinationala hai ca zici ca isi mai permit aia.Dar o firma de stat sa plateasca +200 mil lei vechi brut ,cam greu as crede.Nu zic ca nu e posibil , nici nu am dubii ca sunt multi aici care fac peste 5000$ pe luna, dar nu cred ca la o firma de stat.Din banii aia platesc 15 medici de la 3 spitale din 3 orase mici.

Link to comment
Share on other sites

Mai si zici ca e o firma de stat si salariul este net de 140 milioane .Daca era vreo multinationala hai ca zici ca isi mai permit aia.Dar o firma de stat sa plateasca +200 mil lei vechi brut ,cam greu as crede.Nu zic ca nu e posibil , nici nu am dubii ca sunt multi aici care fac peste 5000$ pe luna, dar nu cred ca la o firma de stat.Din banii aia platesc 15 medici de la 3 spitale din 3 orase mici.

mda... oricum tipic romanesc... d-aia e cum e... oameni ca el se dau rotunzi cand de fapt nu sunt rotunzi... Mai sunt si p-aici oameni care chiar vor sa invete ceva poate chiar si naivi, pun botul la ce zice mucosul ala.

Edited by jsmith235
Link to comment
Share on other sites

Ce ar avea baiatu de castigat laudandu-se cu un asa salariu? Referitor la cunostintele de programare asta ramane de vazut pe forum.Legat de topic depinde ce sti si cat sti sa faci,poti incepe de la 1200 de lei daca esti incepator si incet incet avansezi.In schimb daca ai cunostinte solide si experienta relevanta, colaborari etc nu e exclus un salariu de +2000 de euro.

Link to comment
Share on other sites

uita-te pe forum-urile din tarile civilizate si arata-mi si mie unu care sa se laude cat castiga.... cum ziceam... tipic romanesc... romanii se dau rotunzi dar nu prea sunt.... asa si ala de mai sus de zice el ca face si ca castiga.... Un om zdravan la cap nu are timp de forum-uri iar cand face pauza... nu sta pe forum.... face orice altceva decat sa stea pe forum-uri ba chiar pleaca de la calculator. Ce a zis ala mai sus nu e cu nimic deferit fata de un pustan de 16 ani care bea 2 beri si se imbata prea tare, iar a doua zi se lauda la prietenii lui ca el defapt a baut 17 beri ca sa ajunga in starea aia.

Ce ar avea baiatu de castigat laudandu-se cu un asa salariu? Referitor la cunostintele de programare asta ramane de vazut pe forum.Legat de topic depinde ce sti si cat sti sa faci,poti incepe de la 1200 de lei daca esti incepator si incet incet avansezi.In schimb daca ai cunostinte solide si experienta relevanta, colaborari etc nu e exclus un salariu de +2000 de euro.
Link to comment
Share on other sites

In primul rand nu m-am laudat cu cat castig , 2 sa dau peste nas lui quadxenon un medic castiga in medie MINIMA imediat dupa ce iese din stagiatura in jurul a 100 milioane lei vechii ( aici nu adaugam chirurg pe cardiologie , neurochirurg etc.. ) Deja ti-am dat cu teoria ta in cap. 3: Salariile de la stat sunt cele mai marii in general. Active Soft nu este o multi nationala si sunt salariati si cu salariu de 7000 euro+ ( cunosc caz real ) V-am spus si mai sus si va si spun inca o data cine imi contesta este rugat sa ma testeze , am spus si mai sus doar nytro va vedea exact ca nu pun statele mele pe un forum DOOH, daca sunteti niste ... gaozari fustrati cu aere de aroganti si vi-se pare ireal eh pai va dau un sfat , mai iesiti din casa ... renuntati la job-urile din constructii si o sa reusiti .. daca ati ajuns paznici la mall nu inseamna ca ati crescut in grad. Deja incepe sa ma deranjeze. Ce inseamna un om zdravan la cap nu are timp de forumuri? dar de ce are timp ? de stat in Bahamas sau ce? Sunt nascut crescut pentru it si navighez cat ma tin ochii deschisi. Cine doreste sa imi testeze abilitatile este bine venit pana atunci. GURA MICA SI JOC DE GLEZNE

Link to comment
Share on other sites

In primul rand nu m-am laudat cu cat castig , 2 sa dau peste nas lui quadxenon un medic castiga in medie MINIMA imediat dupa ce iese din stagiatura in jurul a 100 milioane lei vechii ( aici nu adaugam chirurg pe cardiologie , neurochirurg etc.. ) Deja ti-am dat cu teoria ta in cap. 3: Salariile de la stat sunt cele mai marii in general. Active Soft nu este o multi nationala si sunt salariati si cu salariu de 7000 euro+ ( cunosc caz real ) V-am spus si mai sus si va si spun inca o data cine imi contesta este rugat sa ma testeze , am spus si mai sus doar nytro va vedea exact ca nu pun statele mele pe un forum DOOH, daca sunteti niste ... gaozari fustrati cu aere de aroganti si vi-se pare ireal eh pai va dau un sfat , mai iesiti din casa ... renuntati la job-urile din constructii si o sa reusiti .. daca ati ajuns paznici la mall nu inseamna ca ati crescut in grad. Deja incepe sa ma deranjeze. Ce inseamna un om zdravan la cap nu are timp de forumuri? dar de ce are timp ? de stat in Bahamas sau ce? Sunt nascut crescut pentru it si navighez cat ma tin ochii deschisi. Cine doreste sa imi testeze abilitatile este bine venit pana atunci. GURA MICA SI JOC DE GLEZNE

Ce harneala de copil de 16 ani.

Link to comment
Share on other sites

In primul rand nu m-am laudat cu cat castig , 2 sa dau peste nas lui quadxenon un medic castiga in medie MINIMA imediat dupa ce iese din stagiatura in jurul a 100 milioane lei vechii ( aici nu adaugam chirurg pe cardiologie , neurochirurg etc.. ) Deja ti-am dat cu teoria ta in cap. 3: Salariile de la stat sunt cele mai marii in general. Active Soft nu este o multi nationala si sunt salariati si cu salariu de 7000 euro+ ( cunosc caz real ) V-am spus si mai sus si va si spun inca o data cine imi contesta este rugat sa ma testeze , am spus si mai sus doar nytro va vedea exact ca nu pun statele mele pe un forum DOOH, daca sunteti niste ... gaozari fustrati cu aere de aroganti si vi-se pare ireal eh pai va dau un sfat , mai iesiti din casa ... renuntati la job-urile din constructii si o sa reusiti .. daca ati ajuns paznici la mall nu inseamna ca ati crescut in grad. Deja incepe sa ma deranjeze. Ce inseamna un om zdravan la cap nu are timp de forumuri? dar de ce are timp ? de stat in Bahamas sau ce? Sunt nascut crescut pentru it si navighez cat ma tin ochii deschisi. Cine doreste sa imi testeze abilitatile este bine venit pana atunci. GURA MICA SI JOC DE GLEZNE

Dai tu cu teoriile in cap.... vezi ca ti-a dat cinea mai sus ceva de facut legat de GPS si coordonate, lasa-ne cu teorii ca de teorii toti sunt buni. Rezolva aia si arata-le la baieti cat de rotund esti ca eu din cate vad esti cam patrat, ai in jur de 16 ani si te porti exact ca un mucos:)) poti sa te iei de mana cu tinkode, ala alt destept, facea public cand mai facea si el cate una nasoala, facea public tot se lauda exact ca tine, dupa au pus aia mana pe el si a facut in chilotei.

Edited by jsmith235
Link to comment
Share on other sites

In primul rand nu m-am laudat cu cat castig , 2 sa dau peste nas lui quadxenon un medic castiga in medie MINIMA imediat dupa ce iese din stagiatura in jurul a 100 milioane lei vechii ( aici nu adaugam chirurg pe cardiologie , neurochirurg etc.. ) Deja ti-am dat cu teoria ta in cap. 3: Salariile de la stat sunt cele mai marii in general. Active Soft nu este o multi nationala si sunt salariati si cu salariu de 7000 euro+ ( cunosc caz real ) V-am spus si mai sus si va si spun inca o data cine imi contesta este rugat sa ma testeze , am spus si mai sus doar nytro va vedea exact ca nu pun statele mele pe un forum DOOH, daca sunteti niste ... gaozari fustrati cu aere de aroganti si vi-se pare ireal eh pai va dau un sfat , mai iesiti din casa ... renuntati la job-urile din constructii si o sa reusiti .. daca ati ajuns paznici la mall nu inseamna ca ati crescut in grad. Deja incepe sa ma deranjeze. Ce inseamna un om zdravan la cap nu are timp de forumuri? dar de ce are timp ? de stat in Bahamas sau ce? Sunt nascut crescut pentru it si navighez cat ma tin ochii deschisi. Cine doreste sa imi testeze abilitatile este bine venit pana atunci. GURA MICA SI JOC DE GLEZNE

Cum arat? salariile REALE dintr-un spital din România. VEZI LISTA COMPLET? | REALITATEA .NET

Da-te-n sloboz de copil prost-crescut si mincinos. La 28 de ani tu esti programator cu salariu de 140 de milioane in romania si nu stii nici sa scrii corect dpdv gramatical. Suntem satui de zmei ca tine aici. Vad ca nici acum n-ai terminat provocarea aia pe care ti-am dat-o, nici n-ai mentionat de ea. Si mai zici ca ai primit alte 3 pe "prv", dintre care una ai terminat-o. De curiozitate, cine ti-a dat tie alea 3 provocari pe "prv"? Da-le tag intr-un post sa confirme.

Link to comment
Share on other sites

De obicei nu imi pierd vremea cu chestii de genul. Am facut ceva verificari si o sa va las pe voi sa trageti concluzia.

https://rstforums.com/forum/members/cosminalexandru41/

https://rstforums.com/forum/members/scalexandru/

https://rstforums.com/forum/members/RoyalChint/

**************

Angajez 3-4 programatori

CosminAdry (Stan Cosmin Alexandru) TEPAR - ArenaWeb

https://rstforums.com/forum/82329-cautare-de-programator-web.rst

Puteti sa sapati si voi si o sa dati de mai multe informatii. Ban permanent si pe contul asta.

Link to comment
Share on other sites

E ineresant subiectul. În?eleg c? acest "mare GENIU" are 11 clase. S? vedem ce rezult? din toat? povestea asta.

1) Nu are terminat liceul

2) Nu are dat B.A.C.-ul

3) Nu are o facultate terminat?

5) Nu are un masterat

6) Nu are un doctorat

..

..

?i cu toate astea, EL lucreaz? „LA STAT” pe un salariu de 140 milioane LEI „VECHII” ca ?i „programator”.

Prietene, din ce ?tiu eu, ca s? ocupi func?ia de programator „LA STAT” ai nevoie do facultate în domeniul IT. A?a e legea, nu ai cum s? concurezi pe un post ca ?la f?r? respectiva diplom? eliberat? de o institu?ie de înv???mânt superior, ACREDITAT?, bineîn?eles.

Nu are sens s? mai spun ?i alte lucruri. Este evident c? e?ti un mincinos semianalfabet care habar n-are ce-i cu el.

R?mâi în continuare la „STAT” unde po?i sparge semin?e în fa?a blocului ca apoi s? ai motiv s? la?i coji pe jos.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...