Jump to content
Razix

Salut RST

Recommended Posts

Salut , ma numesc Razvan , am 17 ani si ma pasioneaza termenul hacking.Porecla mea este Razix.Nu am venit aici pentru jocuri cum ar fi metin2 sau mai stiu ce alte prostii.Vreau sa ma integrez si sa ma inteleg bine cu toata lumea.Mi-ar placea sa invat cum sa sparg site-uri , cum sa aflu daca sunt vulnerabile... Nu ca sa ma dau mare sau ca sa arat eu ce pot,as vrea sa le fac pentru mine.

Daca imi puteti oferi niste tutoriale ptr incepatori,de orice fel as vrea sa invat.

O zi buna :)

Edited by Razix
Link to comment
Share on other sites

Mi-ar placea sa invat cum sa sparg site-uri , cum sa le aflu daca este vulnerabil ... Nu ca sa ma dau mare sau ca sa arat eu ce pot,as vrea sa le fac pentru mine.

In primul rand noroc si bun venit la noi, apoi partea cu "vreau sa sparg cum sa sparg site-uri" ar spune-o doar un copil, partea cu vulnerabilitatile poti cauta tutoriale despre exploat dar mai intai trebuie sa inveti ce este acea vulnerabilitate, de ce apar errorile

You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near '' at line 1
SELECT module FROM rights WHERE user_id =

Oricum inainte sa te poti apuca te pentesting trebuie sa inveti PHP,JS etc...

Link to comment
Share on other sites

In primul rand noroc si bun venit la noi, apoi partea cu "vreau sa sparg cum sa sparg site-uri" ar spune-o doar un copil, partea cu vulnerabilitatile poti cauta tutoriale despre exploat dar mai intai trebuie sa inveti ce este acea vulnerabilitate, de ce apar errorile

You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near '' at line 1
SELECT module FROM rights WHERE user_id =

Oricum inainte sa te poti apuca te pentesting trebuie sa inveti PHP,JS etc...

Nu ar spune-o doar un copil, este gândirea tipic? a încep?torilor în acest domeniu. Cred c? fiecare dintre noi a trecut prin aceast? perioad?.

@Razix , mai întai încearc? s? înve?i s? creezi aplica?ii web. Te va ajuta foarte mult nu doar pentru a în?elege cum functioneaz? vulnerabilitatile web, ci î?i va schimba foarte mult gândirea. Po?i face lucruri "pozitive" cu aceste cunostin?e ( în domeniul securit??ii), nu doar s? distrugi.

https://rstforums.com/forum/90082-rst-pwnthecode-beta.rst . La fiecare capitol scrie ?i ce trebuie s? ?tii ca s? po?i întelege cum functioneaza vulnerabilitatea (se presupune c? de HTML nu se pune problema s? nu ?tii).

Link to comment
Share on other sites

@Kwelwild Nu stiu ce te roade pe tine, dar te rog frumos sa te abtii. La mituit ma-ta pe Nytro sa injuri? Tarane. Si da, pot sa spun ca sunt mult mai vechi ca tine. :)

Stii vorba aia... "Daca taceai, filozof ramaneai."

EDIT: Am uitat sa-mi cer scuze pentru offtopic, dar l-am vazut de ceva vreme ca "broscaru'" are besini in cur.

Edited by TheOne
Link to comment
Share on other sites

@Kwelwild Nu stiu ce te roade pe tine, dar te rog frumos sa te abtii. La mituit ma-ta pe Nytro sa injuri? Tarane. Si da, pot sa spun ca sunt mult mai vechi ca tine. :)

Stii vorba aia... "Daca taceai, filozof ramaneai."

EDIT: Am uitat sa-mi cer scuze pentru offtopic, dar l-am vazut de ceva vreme ca "broscaru'" are besini in cur.

Sà te satisfac in cur :D (sà nu zic fut) :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...