Jump to content
LeXxX2

Anulare tranzactie paypal

Recommended Posts

Acum 3 saptamani si o zi,ii transferam unui tip 73 de euro pentru a-mi deploca iphone-ul.Mi-a spus ca se va rezolva in 2-7 zile..dar nici pana astazi nu s-a rezolvat.I-am transferat prin paypal,am o sansa sa recuperez banii?Pot sa ii fac ceva lu asta?

Am deshis disputa pe paypal.

Este vorba de

https://www.facebook.com/decodariieftine (nu intentionez sa ii fac reclama,vreau sa nu cada si altu in plasa)

Bine ati venit la ServiceGSM - Decodare Oficiala iPhone

Name: Munteanu Mihai

Organization: N/A

City: bucuresti

State: bucuresti

Zip: 007000

Country: RO

Phone: +40. ..........

De 3 saptamani tot ca se rezolva imi zice

Link to comment
Share on other sites

@LeXxX2 ti-ai cam luat teapa, toata treaba trebuia sa dureze cel mult 2,3 ore :)

Mi-a zis ca e decodare officiala,si mai are "lucrari" puse acolo pe pagina de fb.A mai zis ca e ceva problema ca nu a fost platit abonamentu..nu stiu ce dar telefonu cred ca e din 2011

Mai asteapta 2 zile sa vezi ce si cum :)

Edited by Aerosol
Link to comment
Share on other sites

Mi-a zis ca e decodare officiala,si mai are "lucrari" puse acolo pe pagina de fb.A mai zis ca e ceva problema ca nu a fost platit abonamentu..nu stiu ce dar telefonu cred ca e din 2011.

Am asteptat 3 saptamani si o zi deja..crede-ma ca nu mai pot :))

Edited by LeXxX2
Link to comment
Share on other sites

Daca ai deschis caz la PayPal o sa verifice tranzactia cei de la PayPal .... dureaza ceva procesul si termenul iti este comunicat, ai posibilitatea in acest timp sa iei legatura cu cel cu care ai efectuat tranzactia, daca nu reusesti sa ajungi la intelegere cu cu persoana respectiva iti recomand sa descrii cat mai in detaliu in disputa ce anume s-a intamplat si de ce iti vrei banii inapoi, cazul va fi analizat si cel mai probabil o sa instaleze charge back persoanei respective si tu iti vei recupera banii. Ai grija sa nu dai cancel la Dispute ca daca faci lucrul asta inseamna ca ai ajuns la intelegere cu persoana respectiva si PayPal nu va mai analiza cazul, asa lasa-i pe ei sa isi faca treaba dupa ce ai descris amanuntit in disputa ce anume s-a intamplat, se poate sa dureze mai mult daca este vorba despre o tranzactie virtuala si nu una care sa aiba shipping cu tracking number.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...