Jump to content
slanina

Salut, ce parere aveti despre proiectul la care m-am gandit?

Recommended Posts

https://www.youtube.com/watch?v=4tjcfTQ-7xo | M-am gandit in felul urmator, sa preiau cazuri de pe Fundatia Mereu Aproape | Fundatia Mereu Aproape si sa postez un videoclip de maxim 1 minut cu un caz anume, si sa il distribui pe facebook si alte surse unde se pot atrage vizualizari, si astfel sa putem sa ajutam intre toti romanii mai multe cazuri. Eu sunt partner la youtube si m-am hotarat ca 80-85% din toate veniturile care le voi avea de la fiecare clip cu un anume caz, sa ii donez si sa fac si un video cu dovada de donatie ca astfel sa castig increderea oamenilor ca sa devina un proiect mare si sa fie de mare ajutor. Sincer sa fiu eu am donat cand am putut si imi este mila de multe cazuri de acolo, si m-am gandit ca daca la manele, la inna sau alexandra stan sunt milioane de vizualizari, ar putea fi la fel si cu videoclipurile astea si astfel sa se poata dona o suma destul de mare catre fiecare caz. Vedeti videoclipul ca deja am pus primul caz si astept parerile voastre sau sugestii. Va rog sa nu incepeti sa injurati sau sa va bateti joc, eu va zic sincer din toata inima, ca o fac de mila si ca sa ajut cazurile acelea pentru ca am putea sa fim si noi candva intr-o nevoie si sa apelam la altii pentru ajutor.
Link to comment
Share on other sites

Nu o sa strangi nici 100 de vizualizari asa. Nu ai nici un sunet in acel videoclip plus ai pus 2 imagini acolo in care o fata cere 40.000 de euro.

Daca vrei sa atragi atentia publicului fa ceva de genu

doar ca pune cazul fetitei, adica mergi ii faci o vizita o ajuti cu ce poti si cu siguranta o sa aduni o gramada de vizualizari.
Link to comment
Share on other sites

Nu o sa strangi nici 100 de vizualizari asa. Nu ai nici un sunet in acel videoclip plus ai pus 2 imagini acolo in care o fata cere 40.000 de euro.

Daca vrei sa atragi atentia publicului fa ceva de genu

doar ca pune cazul fetitei, adica mergi ii faci o vizita o ajuti cu ce poti si cu siguranta o sa aduni o gramada de vizualizari.

Problema e ca eu nu sunt in romania. E primul caz ca sa zicem asa care il pun si am lasat scris ceea ce intentionez, si jos am pus imaginea cazului caruia o sa ii mearga banii. Daca te uiti am scris la descriere "Detaliile cazului" si am pus adresa acolo ca sa citeasca oamenii sa vada cu detalii despre ce este vorba. Intentia mea este sa se stranga bani prin vizualizarea videoclipurilor.

Link to comment
Share on other sites

Problema e ca eu nu sunt in romania. E primul caz ca sa zicem asa care il pun si am lasat scris ceea ce intentionez, si jos am pus imaginea cazului caruia o sa ii mearga banii. Daca te uiti am scris la descriere "Detaliile cazului" si am pus adresa acolo ca sa citeasca oamenii sa vada cu detalii despre ce este vorba. Intentia mea este sa se stranga bani prin vizualizarea videoclipurilor.

Nu o sa atragi lumea daca nu poate sa vada un video cum trebuie, anyway esti un gold digger ouqGwPV.png ai facut 2 videoclipuri in care areti la lume basme cum poti faci malai online si dupa aceea ai facut video despre o fata bolnava.

Tu imi amintesti de cersetorul de prin troleie care zicea ca are o fetita bolnava si ca face parteneriat cu antena 1, de 12 ani tot aceiasi poveste.

Vrei sa faci bani din youtube dar nu stii cum

Link to comment
Share on other sites

Nu o sa atragi lumea daca nu poate sa vada un video cum trebuie, anyway esti un gold digger ouqGwPV.png ai facut 2 videoclipuri in care areti la lume basme cum poti faci malai online si dupa aceea ai facut video despre o fata bolnava.

Tu imi amintesti de cersetorul de prin troleie care zicea ca are o fetita bolnava si ca face parteneriat cu antena 1, de 12 ani tot aceiasi poveste.

Vrei sa faci bani din youtube dar nu stii cum

Nu omule, te inseli eu nu vreau sa fac bani din youtube, si mai ales pe necazul altuia, daca ti-a trecut asa ceva prin cap inseamna ca tu ai fi un om asa. Daca mi-a venit in cap de cateva zile proiectul asta ce vrei, sa imi fac acuma cate un cont pentru fiecare fleac?. Nu inseamna ca daca vreau sa fac treaba asta, nu o sa mai postez pe youtube nimic in afara de cauze din astea, o sa pun si muzica desene si ce o mai fi. Daca se putea face un cont de google adsense asa usor mai ziceam, dar asa.. ce am cautat sa fac si nu gasesc cum este sa fac categorii la canalul meu, adica de exemplu Desene animate, Cazuri din astea, Experimente etc. Am vazut ca au multi asa facut asa s-ar vedea treaba altfel in canalul meu, daca stie cineva cum se face treaba asta mi-ar place sa imi dea un mesaj sa imi explice cum.

Link to comment
Share on other sites

Nu omule, te inseli eu nu vreau sa fac bani din youtube, si mai ales pe necazul altuia, daca ti-a trecut asa ceva prin cap inseamna ca tu ai fi un om asa. Daca mi-a venit in cap de cateva zile proiectul asta ce vrei, sa imi fac acuma cate un cont pentru fiecare fleac?. Nu inseamna ca daca vreau sa fac treaba asta, nu o sa mai postez pe youtube nimic in afara de cauze din astea, o sa pun si muzica desene si ce o mai fi. Daca se putea face un cont de google adsense asa usor mai ziceam, dar asa.. ce am cautat sa fac si nu gasesc cum este sa fac categorii la canalul meu, adica de exemplu Desene animate, Cazuri din astea, Experimente etc. Am vazut ca au multi asa facut asa s-ar vedea treaba altfel in canalul meu, daca stie cineva cum se face treaba asta mi-ar place sa imi dea un mesaj sa imi explice cum.

Pe youtube te accepta adsense in 30 de minute.

Link to comment
Share on other sites

And that was said clear enough!

:))hai ma nu mai fii asa esti culmea, am zis asa ca nu stiu daca o sa aibe succes sau nu treaba asta...culmea e sa va poata trece macar prin cap ca eu sau altii ar putea vrea sa faca bani pe seama oamenilor bolnavi, eu va zic cu mana pe inima ca mi se pare o nebunie asa ceva, sunt constient ca sunt oameni atat de nebuni, dar eu nu sunt unul dintre ei....DECI!: voi nu credeti ca´ö sa aibe succes treaba asta? sincer cum nu am vazut nicaieri m-am gandit ca ar fi ceva tare de tot pentru cazurile astea...1.000 de oameni poate nu au ca sa dea si ei un ban, dar asa sa vada 1 videoclip timp de 1 minut pot face toti...eu sincer am crezut ca o sa aibe succes asa ceva..voi chiar credeti ca nu?

Link to comment
Share on other sites

Abordezi problema dintr-un unghi neadecvat; ar trebui sa te intrebi care firme din Romania care se ocupa cu ce ai mentionat scot un profit rezonabil. Acum alte intrebari la care ar trebuie sa cauti raspunsuri sunt: tu ai apela la vreun astfel de ajutor? ai avea incredere in cei care ar propune o astfel de solutie(am fost contactat de nenumarate persoane care pretindeau a fi reprezentantii unor grupuri caritabile. Dovezile lor constau in acte obscure, un obiectiv neclar(nimeni nu stiau cui, cand si in ce se investesc banii) si o atitudine neprofesionala). Celelalte filme de pe canalul tau nu iti ofera credibilitate. Retine ca orice actiune temeinica de antreprenoriat este extrem de solicitanta din punct de vedere al efortului si timpului investit.

Gandeste-te cate persoane din Romania(banuiesc ca aici se gaseste principalul grup tinta) folosesc youtube. Cauta informatii, sondaje. Acestea sunt publice si pot fi gasite relativ usor(exista numeroase grupuri internationale care ofera, de asemenea, astfel de statistici). Dupa putine cautari vei constata ca nu suntem o tara cu un numar mare de utilizatori ai web-ului(raportat la numarul de locuitori).

Un alt aspect ar fi si categoria de persoane care ar fi dispusa sa se implice. Aceasta cuprinde, de regula, membrii din generatiile trecute(tineretul este orientat spre individualism, si mai putin spre latura sociala in aceasta privinta(nu suntem foarte solidari)).

Edited by Ganav
Link to comment
Share on other sites

Omule, termina cu fleacurile :|.............eu am zis cu ce intentii am vrut sa incep treaba asta si am inceput-o de fapt...dar incet incet, incep sa cred ca e o idee care nu are ce cauta in romania ca multe altele

Ba hai sa fim seriosi, nu cred ca este persoana de aici sa faca atata munca si sa doneze 85% catre nu stiu ce invalizi.

Daca vrei imi dai un numar de telefon si te bag in constructii la un prieten ai 70lei/zi dupa o luna de munca iti trag eu 85% din salar ca sa ii dau la unchiul meu invalid

Link to comment
Share on other sites

Ba hai sa fim seriosi, nu cred ca este persoana de aici sa faca atata munca si sa doneze 85% catre nu stiu ce invalizi.

Daca vrei imi dai un numar de telefon si te bag in constructii la un prieten ai 70lei/zi dupa o luna de munca iti trag eu 85% din salar ca sa ii dau la unchiul meu invalid

Tu o sa ajungi candva intr-o boala ceva si o sa iti amintesti tu de mine si de intentiile mele. Daca tu nu esti capabil ca sa faci asa ceva, si nu ai inima in tine ca sa faci sacrificii pentru altii, nu inseamna ca nu este nimeni asa. Iti reamintesc ca in trecut oamenii erau ca fratii aproape, si deja in secolul asta sunt care mai de care, e in stare sa te omoare propiul frate numai pentru o paine.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...