Jump to content
ponta

Problema Wifi USB

Recommended Posts

Recent mi-am Vandut Leptopul si inca cate va scule,Si am cumparat un Macbook pro Retina 2014,Am instalat Virtualbox pe care am bagat Kali,Problema este ca nu vede nici o Retea wifi,am 2 antene ALFA bune dar nu ma pot duce in locuri publice si sa scot antena,ma gandesc sa schimb placa de wifi de la leptop dar nu stiu ce placa ar fi compatibila,sau daca nu se poate imi poate recomanda cineva o antena dar mica gen un stick USB sa fie compatibil cu kali pe virtualbox si cat mai discret posibil.

Link to comment
Share on other sites

Probabil ca ma.m exprimat Gresit,Nu caut o cheie 3G ! caut o antena gen ALFA AWUS036NHR dar mai mica sa fie discreta gen cat un stick USB pentru,ca cartea mea interna nu este compatibila cu Aircrack-ng Deci nu poti folosi kali pe virtualbox,Si Nu vreau sa ies la terase sa ma vada lumea ca nu sunt de la tara daca asta te framanta,ma duc prin locuri publice si vreau sa pot folosi kali cum trebuie !Si am internet acasa !

Ia-ti un stick usb si un abonament cu net.Ai avut bani de MAC si acum vrei sa il scoti pe la terase sa te vada lumea, dar nu de un abonament la net ?
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ma vrei sa-ti spuna pe fata ca face magarii si nu isi doreste sa-l salte garda? De ce nu-i dati omului raspunsul la ce va intreaba si ii umpleti post-ul de prostii.

Deci ma "Sifonatatule", pardon, ponta:

1. Gasesti stick-uri usb de la trendnet si la Ocean si sunt si destul de ieftine. Nu au capacitatile unei antene alfa dar isi fac treaba.

2. Poti deghiza antena ta intr-un hdd extern sau intr-un telefon "la incarcat" pe usb

3. O poti tine in geanta din material textil

Parerea mea e ca ai facut cea mai mare greseala luand mac pentru magarii... persoane importante din securitate il considera cel mai baban cal troian

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...