Jump to content
diablo666

Pret Laptop

Recommended Posts

Buna ziua,

Doresc sa vand urmatorul laptop insa nu pot sa-mi dau seama exact cam cat ar valora.

Laptopul are 3 ani vechime, vine din gama HP G62 (negru) si are urmatoarele componente hardware:

Ashampoo_Snap_2014_10_09_14h01m15s_002.jpg

Ashampoo_Snap_2014_10_09_14h02m04s_003.jpg

Ashampoo_Snap_2014_10_09_14h02m56s_004.jpg

Ashampoo_Snap_2014_10_09_14h03m12s_005.jpg

Desi are 3 ani, laptopul arata impecabil, pus langa unul nou este ft greu sa le diferentiezi, nu are absolut nicio zgarietura, tastele sunt ft curare iar bateria tine in jur de 2:30 spre 3ore, daca laptopul este folosit la operatii simple (word, net, filme, s.a.) iar luminozitatea este data aproape de minim. Cand am cumparat laptopul bateria tinea cel mult 3 ore.

CPU nu se incalzeste, vara cand temp aerului este mai ridicata temp ajunge undeva pe la 55C, dar in medie temp este de vreo 50C.

In jocuri temp. ajunge pana la 65C daca folosesc si un cooler dar fara cooler ajunge pe la 70-75C. Poate ca alte laptopuri sunt mai reci insa trebuie sa mentionez ca aceleasi temp le aveam si cand l-am cumparat.

As dori sa stiu cat ar valora daca ar fi sa-l vand luna viitoare. Eu as dori sa obtin pe el in jur de 700 lei iar pt 770lei as da si acest cooler >

Stand/Cooler notebook Cooler Master NotePal U2 Plus Black - PC Garage

Voi ce spuneti? Daca laptopul asta valoreaza sub 400lei prefer sa-l donez unor pers. care chiar au nevoie de el.

Va multumesc.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...