Jump to content
viox

Site-uri de freelanceri

Recommended Posts

Vreau sa ma inscriu pe cateva site-uri de freelancer ca si Graphic Designer. Imi puteti spune care din urmatoarele site-uri este mai bun:

odesk.com

freelancer.com

peopleperhour.com

fiverr.com

sau poate stiti voi alte site-uri mult mai bune.

Multumesc!

Edited by viox
Link to comment
Share on other sites

Fiverr daca esti low-medium .

Freelancer.com daca esti peste medium // e greu la inceput pana aduni review-uri si trebuie sa stai online sa aplici la proiecte ( fa-ti un portofoliu sa il arati )

Restul nu le-am testat.

Este bun si Fiverr, dar nu sa oferi servicii, sa vinzi ceva. Eu am facut ceva bani pe Fiverr, dar nu am oferit servicii, am vandut ceva.

Link to comment
Share on other sites

Eu daca as fi stiut 7/10 grafica as fi bubuit pe Fiverr,daca faci logo-uri frumoase nu mai ai timp sa le faci la cate comenzi vei avea,crede-ma pe cuvant e greu pana devii putin viral.

500 ORDERS IN QUEUE - asta

Fa in felul urmator ca sa urci putin in rating : cauta lume care sa "iti cumpere" ce vinzi/ce oferi,pierzi cate 1 dolar pe fiecare review , iti construiesti cateva zeci de review-uri si apoi le scoti din cateva vanzari.

/// Ii trimiti pe paypal ca gift 5 dolari iar el iti cumpara gig-ul,cred ca te-ar ajuta si baietii de pe RST,dureaza maxim 1 minut toata combinatia asta.

Use your imagination :D

P.S. : Mai nou feedback-ul vine automat dupa anumit timp pe fiverr,fie ca vrea sau nu vrea buyer-ul. " Outstanding Experience! "

Succes in ceea ce faci ! Nu-i mai lasa pe indienii sa iti ia painea da-i in masa !

@gafi - Da,el isi ofera serviciile,e bine ca isi poate construi si o baza de portofoliu pe urma lor.

Edited by Eddie91
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Eu daca as fi stiut 7/10 grafica as fi bubuit pe Fiverr,daca faci logo-uri frumoase nu mai ai timp sa le faci la cate comenzi vei avea,crede-ma pe cuvant e greu pana devii putin viral.

500 ORDERS IN QUEUE - asta

Fa in felul urmator ca sa urci putin in rating : cauta lume care sa "iti cumpere" ce vinzi/ce oferi,pierzi cate 1 dolar pe fiecare review , iti construiesti cateva zeci de review-uri si apoi le scoti din cateva vanzari.

/// Ii trimiti pe paypal ca gift 5 dolari iar el iti cumpara gig-ul,cred ca te-ar ajuta si baietii de pe RST,dureaza maxim 1 minut toata combinatia asta.

Use your imagination :D

P.S. : Mai nou feedback-ul vine automat dupa anumit timp pe fiverr,fie ca vrea sau nu vrea buyer-ul. " Outstanding Experience! "

Succes in ceea ce faci ! Nu-i mai lasa pe indieni sa iti ia painea da-i in masa !

@gafi - Da,el isi ofera serviciile,e bine ca isi poate construi si o baza de portofoliu pe urma lor.

Merci pentru training :))) chiar zici bine ce zici... asa o sa si fac.... :D

Link to comment
Share on other sites

Daca tu consideri ca o lucrare de a ta si timpul dedicat merita doar 5$ atunci inscrie-te pe Fiverr si puneti la status #indian :)

Ti-am zis, depinde ce vinzi, nu e pierdere de timp. Eu am muncit o luna pentru level 1 apoi am putut sa vand si cu 40$ extra optiuni si faceam intre 50$ si $100 pe zi, nu imi ofeream servicii vindeam ceva. Eu cred ca e mai mult decat bine sa nu faci nimic si sa ai inre 50 si 100$ pe zi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...