Jump to content
Guest Kenpachi

discutie conquiztador

Recommended Posts

daca citeai cu atentie iti dadeai seama urmatorul lucru:

Nu e in nici una dintre variante.Raspunsul corect e:

=>=>(intrebarile cu variante)

<ANSWERRESULT PLAYER2="1" PLAYER3="2" GOOD="2" />

Raspunsul corect ia valoarea lui GOOD in cazul nostru <<2>> care reprezinta a cata varianta e corect 1,2,3,4

=>=>(intrebarile cu raspuns exact)

<TIPRESULT WINNER="2" GOOD="330" SECOND="1" />

Raspunsul corect ia valoarea lui GOOD in cazul nostru <<330>> si de aceasta data raspunsul este exact cel corect..

Intr-adevar ce spui matale aici este corect, numai ca daca si tu citeai cu mai multa atentie decat mine, ceea ce ai afirmat, eu descoperisem deja si am si specificat in postul de mai sus. Sa revin sa ma fac mai inteles: Secventa de cod <ANSWERRESULT PLAYER2="1" PLAYER3="2" GOOD="2" /> eu o receptionez dupa ce toti jucatorii au ales deja o varianta de raspuns (inclusiv eu.). Cu alte cuvinte e ca si cum as face o alegere buna/proasta in viata, iar apoi ai veni si mi-ai confirma ca ceea ce am facut e bine, respectiv rau.

Prea tarziu, deja am comis-o => raspunsul e undeva mai sus (si ii codificat bulanjiu'), nush exact unde, da pana la urma ii fac eu sa vorbeasca :twisted: Stiu ei care :P

Link to comment
Share on other sites

SmartSniff. Asa se numeste !

PS. Am ajuns la cocnluzia ca Slick (creatorul Conquiztador Killer-ului), s-a folosit de un bug al serverului ca sa afle raspunsurile, si nicidecum sa va treaca prin cap ca a reusit sa decripteze o cheie pe 128 biti. Mai degraba te trazneste de 3 ori direct in cap, odata iti ia apa casa, si castigi de 2 ori la loteria americana. Peace out.

Link to comment
Share on other sites

swordfish2011 algoritmii de decriptare se gasesc in flash .

Si pentru ca raspunsul corect vine dupa ce toti jucatori au raspuns , a fost nevoie de o baza de date cu intrebarile , astfel a facut cativa boti care au jucat neincetat si au strans intrebarile si raspunsurile .

Deci cqkilleru intercepteaza intrebarea , si cauta in baza de date pentru raspunsul corect .

Link to comment
Share on other sites

swordfish2011 algoritmii de decriptare se gasesc in flash .

Si pentru ca raspunsul corect vine dupa ce toti jucatori au raspuns , a fost nevoie de o baza de date cu intrebarile , astfel a facut cativa boti care au jucat neincetat si au strans intrebarile si raspunsurile .

Deci cqkilleru intercepteaza intrebarea , si cauta in baza de date pentru raspunsul corect .

Stiai ca fiecare intrebare care vine e codificata cu o cheie pe 128 de biti, de unde rezulta ca aceeasi intrebare poate fi criptata in 339.000.000.000.000.000.000.000.000.000.000.000 de feluri. Inmulteste acest numar cu numarul de intrebari de la conquiztador. Cam mult asa-i?

PS. Iti dai seama cum "roiesc" botii aia prin conquiztador? Mersi oricum de sesizare! :P

Link to comment
Share on other sites

nu trebuie sa folosesti neaparat botzi :|

deschide vreo 10-20 tab-uri la joc TEST si prinzi intrebari cu kilu :P

Fratele meu curiozitatea ii impinge pe unii sa descopere America, iar pe altii sa asculte la usa.Mai pe romaneste spus, diferenta dintre mine si tine e ca eu sunt pasionat sa descopar o alta parte a jocului conquiztador (partea de programare), pe cand tu vrei doar sa te joci si sa faci puncte (asta include partea grafica, adica ceea ce vad toti utilizatorii cand se joaca). In alta ordine de idei, eu vreau "sa vad operatiile" care te fac pe tine sa vezi partea grafica!

Asa ca poti sa ti-l indesi in f**d CQKill ala, asta daca nu l-ai facut tu, caz in care imi retrag cuvintele de mai sus si iti acord tot respectul! Capish?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...