Jump to content
Guest AndreiMihai

Distribuire campanie crowdfunding :)

Recommended Posts

Guest AndreiMihai
Campanie Am creat si eu aceasta campanie, si as dori daca aveti buna vointa sa distribuiti pe facebook sau in alte locuri unde stiti voi. Multumesc. Nu vreau sa fie comentarii negative sau altele, doar intrebari daca aveti. Daca nu e permis asa ceva aici, se poate sterge.
Link to comment
Share on other sites

Drona aia o vinzi pe okazii dupa?Sau ce faci cu ea dupa ce ai facut filmari cu toata Spania?Ce te face sa crezi ca o sa ti le primeasca aia de la National Geographic, nu vreau sa-ti distrug visul dar niste filmari aeriale profi nu se fac cu un Hero si cu 1200 de euro.Aia n-o sa dea doi bani pe pozele pe care le faci tu cu ragalia de Hero legata de o ciunga zburatoare.Perfectioneaza-ti engleza sau scrie in spaniola, textul e foarte scurt si lasa de dorit, sterge acel more in description, daca titlul nu e "eye catching" fii sigur ca n-o sa dea nimeni click pe campania ta.Mult succes.

Link to comment
Share on other sites

Guest AndreiMihai

Ei, am zis si eu sa incerc, ca doar nu se intampla nimic, teoretic niciodata eu nu aveam succes cu nimic, teoretic, si practic cand am pus in practica am vazut ca am avut succes. Drona aia nu vreau sa o vand, daca merge pe la reviste si din astea cu poze e bine, daca nu, o tin pentru mine si pun poze pe pagina de facebook si atat. Cum nu mai lucrez (si nici nu gasesc) mi-e cam greu (practic imposibil) sa scot bani sa incerc cumva sa fac bani din pozele alea, nu neaparat la national geographic, da le vand pe envato sau stiu eu unde, sunt multe posibilitati. Am folosit google translate ca sa scriu in engleza ca eu nu stiu asa bine, in spaniola nu am scris ca la aia am citit ca daca scrii proiectul in engleza, are mai mult succes ca intra din toata lumea acolo.

Edited by AndreiMihai
Link to comment
Share on other sites

Cam greu ceea ce iti doresti tu,insa ai putea sa iti iei un DSLR la cateva sute de euro si faci poze de sezon.

Exemplu: Acum se vand pozele cu mos craciun,brazi,pizde imbracate in mos craciun,faci poze HQ la 300 dpi si rezolutie peste 3k si apoi iti incerci norocul pe shutterstock

Cam greu totusi sa faci bani din asa ceva daca nu esti semi-profi.

Succes !

Uite demo video

Am gasit si demo de imagini :Dhttp://pc.cd/GXd

Z1iMHES.png

Edited by Eddie91
Link to comment
Share on other sites

Guest AndreiMihai

@Aerosol, stii care e toata problema, si mai ales la romani?, ca toti zic ca tine, da nu incearca niciodata nimic, de aia nici nu "reuseste" nimeni sa faca nimic, pentru ca nu incearca. Macar am incercat, nu mori daca incerci ceva, decat sa ma gandesc ca prostu' toata viata ce s-ar fi intamplat daca incercam una si alta, fac direct si gata, daca merge e bine, daca nu, asta e probezi altele.

Link to comment
Share on other sites

@AndreiMihai : Incearca sa modifici continutul paginii ca sa para mai atragator.

Spain from above: help me buy a drone so you can enjoy a birds eye tour of Spain

I love photographing landscapes and have always dreamt of publishing my photos in a National Geographic journal. My idea is to travel around Spain and capture on film its majestic landscapes and landmarks.

Nowadays I'm falling short of achieving my goal because of the financial problems I'm facing after losing my job. Help me achieve my dream by funding this campaign to buy a drone and in return I will contribute to the National Geographic journals we all enjoy so much and, as a thank you gesture to the community, I will also create and update a Facebook page with exquisite scenery images. Any contribution, no matter how small, is greatly appreciated.

Viva España!

De asemenea, ar fi bine sa creezi deja pagina de Facebook si sa pui cateva poze facute de tine si, apoi, sa scrii link-ul in descriere.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...