Jump to content
danny_by

Primesc mereu mesaje instant pe yah mess de la necunoscuti.

Recommended Posts

Va rog sa ma ajutati cu aceasta problema, si anume in fiecare zi primesc 2-3 mesaje instant pe yahoo mess de la id-uri necunoscute si cu toate ca le dau la toate ignore tot vin mesaje de la alti si alti useri. Folosesc yahoo mess 8.1, antivirus+ firewall kaspersky internet security 7 si nu gaseste nimik trojan sau virus. Calculatorul ruleaza pe win vista, dar si pe celalat calculator care ruleaza pe win xp la fel primesc aceste mesaje pe acelasi id. Cum pot rezolva problema asta fara a schimba id-ul de mess?

Va multumesc si daca ma poate ajuta cineva....

Link to comment
Share on other sites

Probabil te floodeaza careva..deci ca sa scapi..desi sunt floodere care trec peste aceasta setare..totusi incearca:

-in lista de Y!M dai sus pe Messages,apoi Prefeneces si apoi la Ignore dai pe optiunea aia "Ignore everyone who isn't in my contact list" si apoi dai apply si gata..oricum ti-am zis depinde de flooderul pe care il foloseste ala:) Bafta!

Link to comment
Share on other sites

ca tot veni vorba, asta este un nou tip de spam , de fapt si eu primesc din astea, dar nu asta e problema, problema este cum fac rost de programu pentru a trimite asa ceva, ca e inca nou si merge bine bine. Am cautat o noapte intreaga o data fara success, voi ati dat peste asa ceva ? sau ati auzit pe unde s-ar gasi ? :D

Link to comment
Share on other sites

ca tot veni vorba, asta este un nou tip de spam , de fapt si eu primesc din astea, dar nu asta e problema, problema este cum fac rost de programu pentru a trimite asa ceva, ca e inca nou si merge bine bine. Am cautat o noapte intreaga o data fara success, voi ati dat peste asa ceva ? sau ati auzit pe unde s-ar gasi ? :D

probabil e un crawler care ia iduri de mess de pe siteuri gen hi5... si-o facut un db dupa aia boti deci programu in sine probabil e useless

Link to comment
Share on other sites

da sunt de acord cu voi , baza de date cu id`uri mi`o generez si din 100 k id`uri vor fi valide cam 40-50 k in unele cazuri chiar mai multe , si trimit pe toate , acum un script de lansat foarte multi booti aveti ? sau este posibil sa faca fata la multe conexiuni deodata ? nu se pune problema de server , banda de net, etc.

Link to comment
Share on other sites

Si daca stau bine sa ma gandesc se mai poate face o treaba buna, de pe ip pe yahoo poti trimite in medie 5k emails poate mai putine in anumite cazuri , asta inseamna ca poti valida maxim 5 k mails, dar daca validezi id`uri ? orice mail, chiar daca nu s-a logat niciodata pe messenger, oare ar merge validat ca id ? dar tu sa il folosesti ca mail ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...