Jump to content
Goke

HTC Desire 510 VS Samsumg Galaxy ACE 4

Recommended Posts

Amandoua au acelasi soc ,deci ca si performanta ,ar trebuie sa fie egale ,dar aici intra in schema interfata proprie pusa de producator.Si interfata sense are bloatware dar tot nu depaseste samsung-ul cu al sau touchwiz "bogat" in "ditoati".

Exista totusi 1 diferenta mare :cu toate ca ecranul dupa htc este mai mare (4,7 vs 4,3 inch) ,dysplay-ul dupa samsung este superior fata de "inamicul sau" ,oled super amoled vs lcd tft.

Citeste aici Samsung Galaxy Ace 4 SM-G357FZ Smartphone Review - NotebookCheck.net Reviews si

HTC Desire 510 Smartphone Review - NotebookCheck.net Reviews.

Apropo dute si tu printr-un vodafone ceva si testeaza telefoanele ,sa vezi si care iti place cel mai mult in mana .

Link to comment
Share on other sites

Depinde care firma iti place mai mult. Ca si performanta, telefoane sunt egale. De preferat custom rom pe oricare din ele, dar nu prea gasesti pentru ca developerii nu se complica la telefoane de genul. E ceva de la cm pentru 510, dar sunt inca ceva buguri. Pentru Ace 4 nu stiu daca gasesti rom(nu am cautat).

// Si nu te chinui sa decodezi telefonul dupa un tutorial de pe yt. Iar gratis nu o sa ti-l decodeze nimeni.

Link to comment
Share on other sites

Depinde care firma iti place mai mult. Ca si performanta, telefoane sunt egale. De preferat custom rom pe oricare din ele, dar nu prea gasesti pentru ca developerii nu se complica la telefoane de genul. E ceva de la cm pentru 510, dar sunt inca ceva buguri. Pentru Ace 4 nu stiu daca gasesti rom(nu am cautat).

// Si nu te chinui sa decodezi telefonul dupa un tutorial de pe yt. Iar gratis nu o sa ti-l decodeze nimeni.

Nu pe yt ,dar pe xda ,dupa o luna ,doua o sa gaseasca sigur tutoriale si ajutor din partea comunitatii referitor la custom rom si decodare.

Sincer mie imi place mai mult htc-ul e si mai mare (am palma mare) dar ecranul e practic execrabil chiar si in categoria asta de pret ,tocmai din aceasta cauza recomand samsung ace 4 lte.

Recomandare finala(din partea mea) :Galaxy Ace 4 lte .De ce? Ecran considerabil mai bun.Dimensiune de 4,3 inch ,e ok .Touchwizz (e hit and miss) eu personal nu o inghit dar varul meu o adora.

Oricum daca pui custom rom atunci inlaturi tot bloatware-ul pus de producator ,asa ca Galaxy castiga clar ,plus ca o sa fie mult mai multe tutoriale despre samsung pentru ca multa lume inca vede samsung ca pe "numero primo " in materie de companii si se feresc de "chestii " precum xiaomi(nu inteleg de ce...dar nah nu dai in cap la om) .

Link to comment
Share on other sites

@Sir-Galahad

Intradevar ai dreptate ,dar totusi se poate documenta cat de cat de acolo .

Eu recomand sa se duca la un service si pentru 30 de ron sau 50 max ii decodeaza telefonul pe loc ,decat sa stai 3 zile sa te chinui sa-l decodezi singur ,renunti la un pachet de tigari si unul de prezervative si gata :)) cel mai bine ar fi renuntarea doar la pachetul de tigari ,dar acuma depinde de fiecare

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...