Jump to content
-VIP-SoftKill

Matematica IV

Recommended Posts

Ce ziceti de problemele astea 2? :D le-o primit fratemiu la scoala..ai clasa a 4-a..nu mi da nicicum in cap rezolvarea..si nu numai mie :|:D

Mama este mai mare decat fica cu 20 de ani.Acuma 4 ani varsta mamei era de 3 ori mai mare decat a ficei.Sa se afle virsta celor doua.

Mama.tata.Corina au impreuna 90 de ani.Mama este de 3 ori mai mare decat Corina si cu 6 ani mai mica decat tata.

Sa se afle varsta celor 3

Are careva vreo idee? :lol:

Link to comment
Share on other sites

SoftKill]Ce ziceti de problemele astea 2? :D le-o primit fratemiu la scoala..ai clasa a 4-a..nu mi da nicicum in cap rezolvarea..si nu numai mie :|:D

Mama este mai mare decat fica cu 20 de ani.Acuma 4 ani varsta mamei era de 3 ori mai mare decat a ficei.Sa se afle virsta celor doua.

Mama.tata.Corina au impreuna 90 de ani.Mama este de 3 ori mai mare decat Corina si cu 6 ani mai mica decat tata.

Sa se afle varsta celor 3

Are careva vreo idee? :lol:

:roll: intr-a 4-a rezolvam cu metoda grafica si astea din cate am vazut cu metoda grafica se rezolva,nu prea le am da` incerc sa te ajut :D

1.

Iar la prima(acum mi-am dat seama de raspunsul lui

Link to comment
Share on other sites

Si eu am o dilema. Vreau sa imi cumpar niste boxeri ... nu stiu daca sa imi iau pe negru sau pe maro :|. Voi ce ziceti ?

Cred ca totusi o sa iau pe alb, sa se asorteze cu ciorapii...

Acum, serios vorbind ... [VIP]SoftKill esti cumva tampit ? Scrie undeva pe site "Ajutor pentru idiotii care au frati care nu stiu sa isi scrie tema" ? Eu nu vad.

O fi forum pentru offtopic, dar si offtopicul asta are o limita ...

SoftKill]Ce ziceti de problemele astea 2? :D le-o primit fratemiu la scoala..ai clasa a 4-a..nu mi da nicicum in cap rezolvarea..si nu numai mie :|:D

Sincer, e(sti) patetic ...

Link to comment
Share on other sites

Si eu am o dilema. Vreau sa imi cumpar niste boxeri ... nu stiu daca sa imi iau pe negru sau pe maro :|. Voi ce ziceti ?

Cred ca totusi o sa iau pe alb, sa se asorteze cu ciorapii...

Acum, serios vorbind ... [VIP]SoftKill esti cumva tampit ? Scrie undeva pe site "Ajutor pentru idiotii care au frati care nu stiu sa isi scrie tema" ? Eu nu vad.

O fi forum pentru offtopic, dar si offtopicul asta are o limita ...

SoftKill]Ce ziceti de problemele astea 2? :D le-o primit fratemiu la scoala..ai clasa a 4-a..nu mi da nicicum in cap rezolvarea..si nu numai mie :|:D

Sincer, e(sti) patetic ...

Si ti se rupe tie putzulika aia a ta de persoana mea?Si vezi cu limbaju ala de 2 bani al tau..te crezi si tu smecher acolo "intre 4 pereti"..esti o ****..nimic mai mult..see'ya..ignorama!A si is din Severin;)

Link to comment
Share on other sites

SoftKill]Si ti se rupe tie putzulika aia a ta de persoana mea?Si vezi cu limbaju ala de 2 bani al tau..te crezi si tu smecher acolo "intre 4 pereti"..esti o ****..nimic mai mult..see'ya..ignorama!A si is din Severin;)

Ce pot sa zic, m-ai umplut de respect. Azi esti plin de poante ca wc-ul de hartii.

Apropo ... si ce-o sa imi faci daca esti din Severin :)) ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...