Jump to content
areacontact

Recuperare fisier sters de pe card mmc 512

Recommended Posts

Cu ocazia primului meu topic tin sa va salut.

Daca pana acm am stat si am citit cuminte forumul vostru acum a venit timpul sa postez o problema.

De pe un card mmc s-a sters un fisier f. important pentru mine si trebuie neaparat sa-l recuperez. In trecut am mai avut probleme de genul dar programele de recuperare date sterse, gen "recover my files" au mers perfect.

Acum insa este o problema si am cautat tot internetul un raspuns la ea si nu am gasit. Fisierul pe care il caut il gasesc cu acel tip de program insa are o alta dimensiune mai mica aprox 100 kilo. si desigur daca il iau asa, este fisier corupt.

Precizez faptul ca, cardul apartine unui Nokia N70, fisierul a fost sters folosind functia de stergere a telefonului. Imediat dupa ce fisierul a fost sters nu am mai folosit acel card, deci probabilitatea de a fi rescris este foarte mica.

Apreciez orice ajutor.

Multumesc.

Link to comment
Share on other sites

apropo, in primul rand tu ai acces la card ca removable disk (il vezi disc separat in my computer)? Atunci ar trebui sa mearga multe softuri de unerase. Daca il poti accesa doar cu programe de transfer poze, muzica, etc ar fi bine sa faci rost de un card reader.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...