Jump to content

Recommended Posts

salutare.am si eu o intrebare pt voi.am un prieten care mia zis ca el vede tot ce fac eu pe pc si anume tot ce scriu la messenger sau orce pagina care o vizitez.acu intreb.sa poate acest lucru.si inca ceva.el mi-a zis ca foloseste nu stiu ce program care face lucrul asta.dupa cum am spus folosesc widows ca sistem de operare.

Link to comment
Share on other sites

nu neaparat :P sunt multe modificate. rulezi un executabil si intra cu radmin la tine ;) ghost radmin s-ar numi. dar nu e neaparat nevoie sa fi intrat cu el. se poate cu alti trojeni, dar tot asa...ai executat ceva dubios :)

vezi prin procese ce e mai ciudat (eventual downloadeaza process explorer) si inchide-l. apoi cauta-l prin registri, prin msconfig (start->run->msconfig), prin c:\windows

Link to comment
Share on other sites

sa inteleg ca e probabil vorba de un keylogger. Nu am utilizat dar seamana cu ce zice el asa ca poti cauta pe google si pe forum cateva informatii si intr-adevar, verifica PC-ul dupa exe-uri suspecte. Daca ajungi sa-ti pui windows, zi-i doar ca nu-ti mai e prieten.

Link to comment
Share on other sites

Intradevar s-ar putea sa fie un keylogger sau un radmin normal sau sub forma de trojan.Ai antivirus?Daca nu instaleaza.Iti recomand sa incerci si programul Spybot-S&D http://www.safer-networking.org/en/mirrors/index.html

Ca alternativa poti sa incerci si http://www.lavasoftusa.com/products/ad_aware_free.php

Daca te-a infectat cu un radmin cum ar fi vnc sau mai stiu eu care ala nu v-a fi detectat de antivir.Va treb sa investigezi personal.

Acum sa inteleg ca doar a zis ca vede ce faci sau a dat si dovezi?

Link to comment
Share on other sites

Acum sa inteleg ca doar a zis ca vede ce faci sau a dat si dovezi?

mi dat si dovezi.adica mia zis exact pe ce faceam pe pc ma uitam.

Deci se poate. Ia-ti un antivirus bun sau reinstaleaza windowsu(format hdd) daca vrei sa scapi de astea. Si data viitoare nu mai lua orice prostie de la oricine si ia-ti un antivirus bun de la inceput. Bafta!

Link to comment
Share on other sites

sigur nu ti-a instalat vnc-ul? e un programas micut care e si-n program files. Uita-te si in tutorialul despre virusi dar sigur e un vnc ceva ca astea nu sunt detectate de antivir ca nu sunt malefice. Nu e necesar sa bagi windoze pentru un program dinasta, uita-te si in add-remove programs, poate apare chiar in lista. Si chiar in START->PROGRAMS->STARTUP.

Cat timp iti spune tot sa iti demonstreze ca te vede eu banuiesc ca e doar un pushtan cu un program nou-nout dar simplu si-l incearca pe tine. Invata sa il gasesti singur. Ca prieten cum zici nu cred ca te lasa sa iti stergi windoze-ul.

Vrei sa dai un end-task-proceses si sa pui un printscreen de curiozitate sa vedem ce misuna la tine acolo?

Link to comment
Share on other sites

Deci se poate. Ia-ti un antivirus bun sau reinstaleaza windowsu(format hdd) daca vrei sa scapi de astea. Si data viitoare nu mai lua orice prostie de la oricine si ia-ti un antivirus bun de la inceput. Bafta!

S-a rezolvat.cu un format.ma simt mai sigur asa.apropo de antivirus am kaspersky.e destul de sigur???

Link to comment
Share on other sites

Deci se poate. Ia-ti un antivirus bun sau reinstaleaza windowsu(format hdd) daca vrei sa scapi de astea. Si data viitoare nu mai lua orice prostie de la oricine si ia-ti un antivirus bun de la inceput. Bafta!

S-a rezolvat.cu un format.ma simt mai sigur asa.apropo de antivirus am kaspersky.e destul de sigur???

da. dar acum depinde ce versiune. iti recomand ultima versiune si un crack!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...