Jump to content
Malla

Cum sa dau sms cu alt nr` nu merge

Recommended Posts

faza cu "dat sms dar cu alt numar"

ex: "La inceputul mesajului scri asa *nm*ri#numarul care vrei sa apara.mesajul.

ATENTIE!!! Nu folositi in mesaj nici o virgula nici un punct nici o litera mare, doar spatii.

Exemplu: *nm*ri#0700000000.sa sti ca "

nu reusesc ..primesc acel mesaj dupa cu : "Mesajul pentru 074******* , cu nr. de identificare ************* a fost trimis in [data si ora] dar cand primesc mesaju nu arata alt numar e un mesaj normal ...stie cineva de ce sau alta solutie

Link to comment
Share on other sites

faza cu "dat sms dar cu alt numar"

ex: "La inceputul mesajului scri asa *nm*ri#numarul care vrei sa apara.mesajul.

ATENTIE!!! Nu folositi in mesaj nici o virgula nici un punct nici o litera mare, doar spatii.

Exemplu: *nm*ri#0700000000.sa sti ca "

nu reusesc ..primesc acel mesaj dupa cu : "Mesajul pentru 074******* , cu nr. de identificare ************* a fost trimis in [data si ora] dar cand primesc mesaju nu arata alt numar e un mesaj normal ...stie cineva de ce sau alta solutie

legat de *ri# poti pune "*ri#" la inceputu mesajului si mesaju o sa fie fara numar :) adik mesaj cu "necunoscut" dar din cate stiu eu merge numai pe orange pe vodafone am incercat acu ceva timp si nu a mers
Link to comment
Share on other sites

Guest catalinkm

*nm# = NOTIFICARE Mesaj(e ca un fel de raport de reemitere) si nu are nici o legatura cu numarul ascuns!

Pentru a da cu numar ascuns de pe orange era *RI# dar acum nu mai merge, a fost oprit serviciul...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...