Jump to content
kynder

Lineage

Recommended Posts

deci deschid topicu' asta.. pentru ca stau de vreo 1 saptamana si incerc sa gasesc ceva la jocu' asta..

am incercat l2walker.. nimic , superman.. nimic

actually cu wpe pro am analizat pachetele care le trimit si le primesc cand dau un enchant.. si sunt decat 72 de pachete :| dar nu pot sa decriptez.. nu stiu :)

daca cineva.. reuseste.. sau .. alti playeri sa .. incerce .. dunno, maybe some help.

Link to comment
Share on other sites

am reusit in sfarsit sa modific orice valoare din alt+t ( statusu' playerului )

dar valorile nu raman asa dupa ce atac ceva.. presupun ca are legatura cu gameguard ( am citit pe niste forumuri ca exista patch .. sau ceva de genu' )

again.. sugestions pentru ca sa ramana salvate valorile ?!

Link to comment
Share on other sites

pai tocmai.. statusul modificat ramane pana atac ceva.. ma gandesc ca atunci gameguardu observa ca.. e ceva in neregula..

cat despre ban nu cred ca sunt vazut.. ca ma joc de vreo 3 zile cu prostiile astea.. si nimic.. desi in primele ore m-a teleportat un admin in jail si m-a omorat :shock:

Link to comment
Share on other sites

Atata timp cat nu poti modifica baza de date, nu poti face nimic, deoarece 90% din MMORPG-uri sunt server-side. Ce poti face este sa modific local clientul (memory edit), sa citeste/interceptezi/trimiti pachete.

Dar nu poti dupa itemuri de exemplu, pentru ca server-ul stie daca a fost sau nu generat un event de drop item pentru caracterul tau, iar daca tu iti creezi un item, fie ca poti sa-l iei si iti dispare la logout, fie ca nu poti sa-l iei, fie ca intri in jail/ban.

Nu are rost sa stai sa te chinui, oricum nu este ceea ce vrei nici privat, si euincercam asta acu' vreo 4 ani de zile la alt joc de genul pana am realizat ca nu ai ce sa-i faci.

Vezi urmatorul link pentru mai multe detalii:

http://www.elitepvpers.de/forum/lin2-exploits-hacks-bots-tools-macros/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...