Jump to content
razvan_dc

uitati fratilor un film de m-a socat...

Recommended Posts

off topic..sunt sigur ca cineva putea sa o salveze politisti fac curs de prim ajutor in fiecare an parca si numai zic la academie sa zic io ca sofer eu cand ma duc sa dau de carnet pana si eu fac curs de prim ajutor...

infine nu e prima faza si ultima asta dar ma doare sufletul macar sa zicem ca ramanea paralizata..dar era in viata si io ca politist sa zicem imi asumam acest risc ...ori sa ramana paralizata ori sa moara la mine in masina

ASTA ESTE CEL MAI IMPORTANT SA ITI IUBESTI APROAPELE !

infine gata faptu este consumat numai are rost sa ne mai facem si noi nervi...

Link to comment
Share on other sites

off topic..sunt sigur ca cineva putea sa o salveze politisti fac curs de prim ajutor in fiecare an parca si numai zic la academie sa zic io ca sofer eu cand ma duc sa dau de carnet pana si eu fac curs de prim ajutor...

infine nu e prima faza si ultima asta dar ma doare sufletul macar sa zicem ca ramanea paralizata..dar era in viata si io ca politist sa zicem imi asumam acest risc ...ori sa ramana paralizata ori sa moara la mine in masina

ASTA ESTE CEL MAI IMPORTANT SA ITI IUBESTI APROAPELE !

infine gata faptu este consumat numai are rost sa ne mai facem si noi nervi...

gogule, decat sa fii paralizat mai bine mort. nu stii, asa ca nu manca cacao degeaba.

Link to comment
Share on other sites

Prieteni nu va luati de politisti ca nu au nici o vina ... singura vinovata ii femeia aia nenorocita ... politai nu stiu sa acorde primul ajutor nu este treaba lor (probabil ca unii mai stiu dar cei prezenti la accident nu stiau) eu stiu sa acord primul ajutor pentru ca sunt la medicina si credetima este destul de greu ... daca fata respectiva avea coloana vertebrala rupta si din lipsa de experienta unul dintre politai (ca despre ei este vorba) o miscau cum nu trebuie si o omorau ... ce se intampla atunci ? treaba lor si a fiecarui cetatean care nu are experienta in acordarea primului ajutor este sfatuit sa anunte urgent serviciul de ambulanta... ceea ce au si facut !!! asa ca va rog nu mai condamnati pe cine nu trebuie !!

Le:Traiti in Romania si nu va convine ? plecati drq ca nu va tine nimeni cu forta !!(si mai faceti si un bine societatii pe langa asta)

Link to comment
Share on other sites

Prieteni nu va luati de politisti ca nu au nici o vina ... singura vinovata ii femeia aia nenorocita ... politai nu stiu sa acorde primul ajutor nu este treaba lor (probabil ca unii mai stiu dar cei prezenti la accident nu stiau) eu stiu sa acord primul ajutor pentru ca sunt la medicina si credetima este destul de greu ... daca fata respectiva avea coloana vertebrala rupta si din lipsa de experienta unul dintre politai (ca despre ei este vorba) o miscau cum nu trebuie si o omorau ... ce se intampla atunci ? treaba lor si a fiecarui cetatean care nu are experienta in acordarea primului ajutor este sfatuit sa anunte urgent serviciul de ambulanta... ceea ce au si facut !!! asa ca va rog nu mai condamnati pe cine nu trebuie !!

Le:Traiti in Romania si nu va convine ? plecati drq ca nu va tine nimeni cu forta !!(si mai faceti si un bine societatii pe langa asta)

de ce nu pleci tu mai bine si mai bine ti-ai controla limbajul.

daca era un politist lovit toata lumea sarea sa-l ajute sau daca era vreun demnitar imediat era ajutat.

ori toata lumea are aceleasi drepturi!

si gandeste-te ca il locul acelei "femei nenorocite" puteai fi tu!

Link to comment
Share on other sites

in primul rand : eu m-am adresat tuturor persoanelor care traiesc in Romania si nu le convine faptul asta ... daca esti in aceasta situatie iti amintesc ca esti liber sa pleci si nu trebuie sa te dai in spectacol ... ca vai Doamne fereste numai tie ti se putea intampla asta daca nici noi nu ne iubim tara si ne-o facem de cacat atunci cine sa o mai iubeasca ? Eu nu am nevoie sa plec pentru ca de bine de rau imi iubesc tara si imi convine unde traiesc !!

In al-doilea rand : este parerea ta ca daca ar fi fost alta persoana ar sarii cineva sa o ajute ... te bagi sa ajuti in momentul in care te simti in stare sau esti pregatit pentru asta ... si pun pariu ca daca ai fi fost si tu pe acolo te-ai fi cacat pe tine si nu ai face nimic ... si nu te condamn pentru asta (( ce crezi ca ai putea sa-i faci respiratie gura la gura (macar aia sti cum se face ? ) sau ce ? )

Nu stiu daca ar putea sa mi se intample sa provoc un accident pentru ca sunt prudent la volan de felul meu !! si desi am masina nu o prea folosesc pentru ca de multe ori ajung mai repede pe jos sau folosind mijloace de transport in comun !!

Link to comment
Share on other sites

Va dati seama ca am vazut acest film cand sa postat aici si cand am vazut am inceput ca sa plang nici nu imi venea ca sa cred de cele intamplate asa ca m-am decis ca sa fac o ancheta personala asa ca am avut o convorbire telefonica cu ministrul de conseling Daniela Gitman,'chiar ne avand autoritate in baza acestul caz pentru ca nu au fost implicat nici un cetatean strain sau o persoana diplomatica' dansa sa oferit ca sa ma ajute si mi-a oferit toate informatiile necesare privind acest caz, asa ca am contacta aparatul central bucuresti am luand legatura cu unul dintre secretari de stat doamna Katalin Barbara Kibedi care mi-a spus ca sau luat masuri speciale in acest caz chiar inainte de samitul NATO si ca ancheta continua cu investigatii ale celor 3 ofiteri aflati la fata locului pentru coordonarea traficului si prevenirea de incidente. de altfel am contactat ministerul sanatati cu privire la faptul intarzieri ambulantei 20 de minute prin care mi sa raspuns ca majoritatea ambulantelor a fost asezate in apropierea culoarului diplomatic, investigatia ambulantei inca continua si voi fi anuntata telefonic cand cazul este rezolvat. de alfel am cerut informati de la directia generala de politie a municipiului bucuresti privitor la procesul de investigatie si rezultatele acestuia.. care imi raspunde urmatoarele :

answer.jpg

de alfel am primit informati privitor la acest caz de la secretariatul general al guvernului dar este un .pdf file si nu pot ca sa il deschid pentru ca nu am Adobe Reader..dar am sa postez informatile mai tarziul..

asa ca astept un raspuns de la ministerul sanatati si ministerul justitiei..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...