Jump to content
netzero1980

Cautam Linux sysadmins, ethical hackers si developeri, Insulele Canare

Recommended Posts

Companie de consultanta servicii de securitate cu sediul în Insulele Canare,Spania.

Angajam programatori web juniori ?i seniori (PHP, JS), administratori de retele cu cunostinte avansate de Linux, ethical hackers.

Certificarile in oricare dintre aceste domenii reprezinta un avantaj dar discutam cu orice persoana indiferent de nivelul de cunostinte. Intentia noastra este de a certifica candidatii in viitorul apropiat.

Astept PM-uri din partea persoanelor interesate si o sa dau toate detaliile acolo.

Link to comment
Share on other sites

Fisa postului:

Cuno?tin?e necesare:

**Principii de securitate (autentificare, vulnerabilitati, confiden?ialitate)

**Hacking etic ?i analiza vulnerabilitati

**Cuno?tin?e de baz? in encriptie (func?ionare PKI etc)

**Web Audit

**Analiza ?i interpretarea logurilor

**Cunostinte retele si cunostinte de configurare dispozitive (FW, IDS / IPS ...)

**Scripting

**Dezvoltare în objective languages (de exemplu, C ++, Java, PHP5 OOP, Python)

**Capacitate de redactare a rapoartelor scrise

Constituie un avantaj:

**Metodologii de testare (OWASP, OSSTMM)

**Servere de web (Apache, Nginx, IIS)

**Baze de date (MySQL, Oracle, MS SQL Server)

**Programare low-level (x86 / x64 assembler, ARM, MIPS, PIC assembler)

**Analize forensice

**Cunoa?terea reglement?rilor ?i standardelor ISO 27001/27002 (, PCI DSS, alte standarde de protectie date)

Dispozitive mobile (rooting, jail-breaking, compiling android sources, apk reversing)

Experienta in pozitie similara este evaluat?, precum ?i certific?ri:

**CISM (ISACA)

**CISM (ISACA)

**ISC2

**CE-Council

**GIAC

**Certificari oficiale de la producatori: Cisco, Fortinet, Palo Alto

Link to comment
Share on other sites

Eu fac parte din categoria ""ethical hackers""...numai ca noaptea dupa ora 00:00 devin terorist-psihopat si imi place sa fac rau la lume,sa distrug si sa terorirez.

Ma incadrez pentru angajare?

ONTOPIC:Cu tot respectul iti spun mult succes in cautarile "voastre"....dar din 2013 ai 4 posturi.

Nu stiu care este de fapt "intentia"...dar ceva nu e bine in treaba asta.

Edited by dany_love
Link to comment
Share on other sites

Eu fac parte din categoria ""ethical hackers""...numai ca noaptea dupa ora 00:00 devin terorist-psihopat si imi place sa fac rau la lume,sa distrug si sa terorirez.

Ma incadrez pentru angajare?

ONTOPIC:Cu tot respectul iti spun mult succes in cautarile "voastre"....dar din 2013 ai 4 posturi.

Nu stiu care este de fapt "intentia"...dar ceva nu e bine in treaba asta.

Stai lini?tit, s-a g?sit ?i om pe care îl recomand oricui. Referitor la num?rul de post-uri, unii prefer? s? se concentreze pe ceea ce fac decât s? o frece la modul offtopic doar pentru a aduna post-uri. Î?i dai seama dup? felul cum scriu sau pun problema a?a c? nu ?i-a? recomanda s? judeci cartea dup? copert?.

Eu am un client tot de pe forum, cu o singur? postare ?i de?i gramatica era la p?mânt pentru c? nu crescuse în România i-am dat o ?ans? ?i n-am regretat.

Deci uneori e bine s? nu te pripe?ti.

Link to comment
Share on other sites

nu ?i-a? recomanda s? judeci cartea dup? copert?.

Deci uneori e bine s? nu te pripe?ti.

Din punctul meu de vedere viata este o lupta pentru supravietuire...o jungla,asa ca indiferent daca mergi la sapat sau praduiesti...e dreptul fiecaruia sa se descurce cum poate.

Totusi,

De cand a fost inchis situl din motive cunoscute,pe forum sunt in prezent persoane care nu au nici o treaba/nici un interes sa posteze..mai vezi un post ici colo...

Baietii sunt prietenosi,chiar cred ca pot fi prieten cu ei....sa am incredere in ei,de ce nu as avea..?!

Si totusi cand iti este lumea mai draga....cand chiar crezi ca totul merge bine...te injunghie pe la spate pentru ca pentru el...totul a fost un JOB.

Nu cred ca ma incadrez in categoria pripit...ci mai degraba Paranoic.

Asa ca baieti buni-rai..mare atentie in ce si la cine declarati ce cunostinte aveti..poate fi periculos.

Link to comment
Share on other sites

Am cateva intrebari:

Cauti persoane care au toate cunostintele alea sau o combinatie de cateva dintre ele?

Daca sediu ii in Insulele Canare, lucru cum se face? La sediu? Remote?

Merci.

Salut, cautam candidati pentru oricare dintre posturile alea iar in ceea ce priveste securitatea, fisa postului e mai sus, "cerinte", sa zicem, obligatorii si "constituie un avantaj" restul cerintelor.

Am scris "sa zicem, obligatorii" pentru ca se poate candida la post si daca nu indeplinesti in totalitate toate punctele de la cerinte, avem un test online si apoi un interviu. Un candidat extrem de bun in enrcriptie , spre exemplu, poate sa fie angajat chiar daca e mai slab la scripting sau la scris rapoarte.

Construim o echipa de securitate informatica unde nu va fi nevoie ca fiecare membru sa stie de toate, fiecare se va specializa intr-o anumita directie si va stii doar principii de baza in restul specializarilor secundare, sper ca sunt inteles.

Obiectivul e ca atunci cand un client care are intranet, wireless public, cateva servere web online, un mailserver si orice alte elemente potential vulnerabile sa poata fi testat in totalitate de catre o echipa care sa acopere toate unghiurile de atac.

Postul solicita prezenta fizica in birourile noastre,deci cei interesati trebuie sa fie pregatiti de un concediu mai lung :) Daca mai ai intrebari o sa le raspund cu placere aici sau in PM iar daca esti interesat trebuie doar sa imi scrii si iti trimit link-urile pentru testare.

Un weekend frumos tuturor si multumesc sincer pentru interes

Link to comment
Share on other sites

Din punctul meu de vedere viata este o lupta pentru supravietuire...o jungla,asa ca indiferent daca mergi la sapat sau praduiesti...e dreptul fiecaruia sa se descurce cum poate.

Totusi,

De cand a fost inchis situl din motive cunoscute,pe forum sunt in prezent persoane care nu au nici o treaba/nici un interes sa posteze..mai vezi un post ici colo...

Baietii sunt prietenosi,chiar cred ca pot fi prieten cu ei....sa am incredere in ei,de ce nu as avea..?!

Si totusi cand iti este lumea mai draga....cand chiar crezi ca totul merge bine...te injunghie pe la spate pentru ca pentru el...totul a fost un JOB.

Nu cred ca ma incadrez in categoria pripit...ci mai degraba Paranoic.

Asa ca baieti buni-rai..mare atentie in ce si la cine declarati ce cunostinte aveti..poate fi periculos.

E bine sa fii paranoic dar mai trebuie sa si filtrezi unele de altele prin prisma sensului comun. Anuntul meu este real, sincer si nu am nici un motiv ascuns, imi fac treaba, o treaba care pe de o parte nici nu incalca legea dar pe de alta parte nici nu are nici o treaba cu ea, te asigur :) Sa fiu sincer, sunt foarte aproape de a bate palma cu un membru de aici care am inteles (si am si verificat) e respectat in comunitate. Toti trebuie sa fim putin paranoici in 2015 dar eu caut whitehats si aia nu au de ce sa fie paranoici, poate imi dai si tu dreptate. Paranoicii de aici au ceva de ascuns deci, nu se includ in fisa postului care contine cuvantul ala de care faceai tu caterinca in prima postare din thread -- ethical :)

Iti doresc si tie o zi frumoasa.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...