Jump to content
padiunedulce

[AJUTOR] Deblocare IMEI (iPhone, iPad) - Platesc

Recommended Posts

Salut, am nevoie de o metoda pentru deblocarea iPhone-ului, doar folosind IMEI pentru retele internationale. Cum se face de unde se incepe, ma gandesc ca cineva are access la serverele Apple pentru a debloca un IMEI.

In fine, platesc 600 EURO (sau chiar mai mult daca merita) pentru cine ma poate ajuta.

Platesc si inainte daca e nevoie.

Multumesc

Link to comment
Share on other sites

Daca astepti ajutor pe aici, pune si tu intrebari destepte si da cat mai mult detalii. Spre exemplu: ce model (exact) este, ce versiune si tip de OS, daca e codat in vreo retea sau nu, care e status-ul momentan si ce anume vrei sa se intample dupa "deblocare". Nu iti poate citi nimeni gandurile sa vada ce anume vrei sa realizezi.

Link to comment
Share on other sites

Daca astepti ajutor pe aici, pune si tu intrebari destepte si da cat mai mult detalii. Spre exemplu: ce model (exact) este, ce versiune si tip de OS, daca e codat in vreo retea sau nu, care e status-ul momentan si ce anume vrei sa se intample dupa "deblocare". Nu iti poate citi nimeni gandurile sa vada ce anume vrei sa realizezi.

Da, imi cer scuze, eu nu doresc sa decodez doar un telefon, vreau sa decodez IMEI din toata lumea, vreo 10 pe zi.

Link to comment
Share on other sites

Da, imi cer scuze, eu nu doresc sa decodez doar un telefon, vreau sa decodez IMEI din toata lumea, vreo 10 pe zi.

IMEI-ul (International Mobile Equipment Identity) este un numar, niste cifre. Cum dracu vrei sa decodezi niste numere? Ca si cum ai zice ca vrei sa decodezi CNP-uri ori numere de telefoane.

Edited by aa7670
Link to comment
Share on other sites

IMEI-ul (International Mobile Equipment Identity) este un numar, niste cifre. Cum dracu vrei sa decodezi niste numere? Ca si cum ai zice ca vrei sa decodezi CNP-uri.

El vrea sa zica daca exista o metoda de decodare a iPhone-ului pe baza de Imei si reteaua in care este codat, gen cum se decodau telefoanele Nokia mai vechi (stiai Imei-ul si reteaua in care este codat si bagai un cod pentru decodare).

Nu se pot decoda asa iPhone-urile.

Link to comment
Share on other sites

El vrea sa zica daca exista o metoda de decodare a iPhone-ului pe baza de Imei si reteaua in care este codat, gen cum se decodau telefoanele Nokia mai vechi (stiai Imei-ul si reteaua in care este codat si bagai un cod pentru decodare).

Nu se pot decoda asa iPhone-urile.

Normal ca se poate Preturi decodare oficiala iPhone 4 4s 5 5c 5s 6 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...