Jump to content
ovidelu47

help edit video/audio

Recommended Posts

Salut,am o problema si nu prea stiu cum sa o rezolv.
Am creat un videoclip doar ca atunci cand l-am uploadat pe youtube mi-a gasit o "secventa" din clip care contine o melodie protejata prin Drepturi de Autor, as dori sa elimin acea melodie din acea "secventa" . Sa ramana doar continutul video din "secventa" nu si cel audio cum pot face asta si de ce soft as avea nevoie?
Multumesc frumos astept raspunsul vostru o zi buna.:-/

Link to comment
Share on other sites

Daca ai Adobe Premiere Pro (eu am varianta CC) si il incarci acolo, iti arata automat video si audio separat pe 2 layere si poti taia audio-ul care nu il vrei. Dai prima oara click dreapta si unlink ca sa le separe daca sunt legate una de alta si apoi portiunea audio o poti modifica cum doresti.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, aa7670 said:

Daca ai Adobe Premiere Pro (eu am varianta CC) si il incarci acolo, iti arata automat video si audio separat pe 2 layere si poti taia audio-ul care nu il vrei. Dai prima oara click dreapta si unlink ca sa le separe daca sunt legate una de alta si apoi portiunea audio o poti modifica cum doresti.

Stai sa-i dau un download de pe filelist,incerc sa vedem ce iese si revin cu un edit/reply.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...