Jump to content
-hTv-

Informatica economica?

Recommended Posts

Prin simplul fapt ca ai pus aceasta intrebare se poate dovedi ca vei pierde degeaba cei 3 ani. Nu esti decis si habar n-ai "cu ce se mananca in acel domeniu", ceea ce inseamna ca vrei sa faci o facultate la "misto"(sa fii in trend). In al doilea rand tu ar fii trebuit sa stii de ceva vreme domeniul in care vei vrea sa profesezi. As putea pune pariu ca daca vei merge acolo se va intampla unul dintre astea doua:

1) Nu vei reusi sa termini facultatea (te plictisesti daca nu e ceva ce te atrage + ai de invatat nu gluma)

2) Reusesti sa termini facultatea(cumparand examenele) dar nu vei profesa in domeniu

 

Asta e parerea mea, sper sa nu te superi.

 

Link to comment
Share on other sites

Eu am cerut păreri despre acest domeniu nu critici la adresa mea . Nu fac facultate la mișto sau ca să fiu în trend ci ca să învăț . Unde vreau să merg uite ca nu stiu . Nu degeaba am intrat să întreb despre un anumit profil . Cat de cat stiu cu ce se mănâncă domeniul dar vroiam ceva mai detaliat .

Dacă ai de gând să vi cu niste detalii bine dacă nu te-aș ruga să nu mai dai reply . Exact ce-i ca tine mă conving să fac un lucru ai sa excelez . 

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, kznamst said:

1) Nu vei reusi sa termini facultatea (te plictisesti daca nu e ceva ce te atrage + ai de invatat nu gluma)

2) Reusesti sa termini facultatea(cumparand examenele) dar nu vei profesa in domeniu

 

1. Trebuie sa fii cretin sa nu termini facultatea aia, mai ales la FSEGA in Cluj ( daca vrei o sa faci )

2. Total fals, stiu multi care au salarii de minim 2500 RON care au terminat, e plin de firme in Bucuresti care au nevoie de semi-analfabeti in cod, poti lua spre exemplu toate firmele care lucreaza Guvernamental.

Edited by Robert1995
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...