Jump to content
StefanIk

Va salut

Recommended Posts

Salut. Ma numesc Stefan si am 14 ani. Sunt clasa a 8-a si locuiesc in Cluj. 

 

Totul a inceput cand un prieten mi-a aratat un program simplu ce-i drept in C++. (Aflarea divizorilor primi ai unui numar) Cand am vazut ce scrie acolo am ramas "masca" (sa zicem :))

 

De atunci a inceput sa-mi placa programarea si am invatat si eu niste limbaje. La scoala il oboseam mereu pe profesor sa-mi arate ceva nou :D.

 

Am ales RST deoarece stiam de ceva vreme de el, dar nu intelegeam despre ce este vorba. (Recunosc, imi place sa fac "panarama" dar cu o limita ;d)

 

Sunt dechis la orice si dornic sa invat lucruri noi. Sper sa ne intelegem !!.

 

P.S: Ma scuzati ca am inceput asa direct tu "Totul a inceput ;)"

 

Link to comment
Share on other sites

  • Active Members

Salut Stefan, dupa cum ai inceput prezinti potential. Mai rar sa se apuce careva ca "ii place", de obicei lozinca e "am auzit ca se plateste bine". In C++ poti face pe dracu-n patru, e o alegere (foarte) buna. Orice problema are o rezolvare in programare, sa nu uiti asta cand o sa apara frustrarile. Te dai in spate, servesti un ceai (ti-as fi zis de bere / cafea dar esti prea tinerel momentan) si revii peste 15 minute asupra problemei. Succes!

Edited by vatman32
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...