Jump to content
QuoVadis

Esti blogaras jupan? Mergi la SIE la produs!

Recommended Posts

Cât a pltăti SIE pentru campania cu blogări

 

SIE mi-a răspuns în primă fază cu o lecție de publicitate, cum că blogării au fost cooptați într-o campanie de angajare SIE pentru că e trendy așa. Eu, venind din peșteră, am mai întrebat o dată cât a costat, că de blablauri 2.0 sunt sătul. Mi s-a răspuns în cele din urmă:

Întrucât în 05.05.2017 s-a încheiat campania de promovare a carierei în SIE, realizată în mediul on-line, suntem în măsură să vă comunicăm, în plus față de cele precizate la https://www.sie.ro/comunicat20170510.html , faptul că:

-         Costul total pentru toate serviciile aferente campaniei, inclusiv bugetul de media, a fost de 70.715 lei+TVA.

Vă mulțumim pentru interes și înțelegere.

Biroul de relații publice

Eu zic că a fost ieftină, asta dacă nu avem și sertare secrete în campania lui pește:). Campania a fost asta:

În contextul finalizării campaniei, Serviciul de Informații Externe dorește să mulțumească tuturor celor implicați în acest proiect, în special domnilor Cetin Ametcea, Vali Petcu, Cabral Ibacka, Răzvan Baciu, Costin Cocioabă și Victor Kapra – pentru contribuția la transmiterea mesajului nostru, respectiv Marius Deak (GreenPixel) – pentru strategie și coordonare.

Să mai  spunem atât: o campanie de angajare la servicii e un succes garantat oricând. Am văzut cozi la SRI. Sunt probabil și la SIE. E de ajuns un anunț. SIE a vrut să țintească și comunități virtuale. Și acolo era de ajuns un anunț, dar ei s-au simțit ”moderni” să o ardă cu niște blogări.

Din păcate, o mare parte din romanian dream printre tineri se definește printr-un salariu bun într-un serviciu secret. Și cine ar putea să-i acuze, piața munci private fiind praf.

 

http://voxpublica.realitatea.net/politica-societate/niste-544-cat-a-dat-sie-la-blogari-cat-a-mai-dat-mae-thin-tankurilor-strategice-119560.html

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, gogusan said:

Sa va zic o treaba.

 

Banii aia sunt si banii vostri si ai mei, noi astia contribuabilii :))))))))))))))

 

Tocmai, era exemplu de flegma intre ochi. Btw, crezi ca ii intreaba cineva pe respectivii bloggarasi de succes daca platesc toate impozitele/taxele pe venitul respectiv? :-"

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

La testul "SITUATIONAL" din data de   ai obtinut un  punctaj de  din 27, care te situeaza peste media  aplicantilor.

La testul "CULTURA GENERALA" din data de  ai obtinut un punctaj de  din 33, care te situeaza peste media aplicantilor.

Felicitări! Dacă nu cumva suntem deja colegi, vei trece cu siguranţă probele noastre aptitudinale.

 

Ai reale calități pentru spionaj, gândește-te!

@QuoVadis cat iti iese pe agent recrutat? :))

 

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Usr6 said:

La testul "SITUATIONAL" din data de   ai obtinut un  punctaj de  din 27, care te situeaza peste media  aplicantilor.

La testul "CULTURA GENERALA" din data de  ai obtinut un punctaj de  din 33, care te situeaza peste media aplicantilor.

Felicitări! Dacă nu cumva suntem deja colegi, vei trece cu siguranţă probele noastre aptitudinale.

 

Ai reale calități pentru spionaj, gândește-te!

@QuoVadis cat iti iese pe agent recrutat? :))

 

 

O sa va intalniti la o cafea.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Referitor la asta:

http://cetin.ro/politistii-romani-coloana-vertebrala/

 

Nu se autosesizeaza oare politia sa ii dea o mica amenda ? Stiu ca parca au mai facut asta, ceva gen cu jignirea autoritatii politiei, nu mai stiu exact dar am mai vazut pe net ca s-au autosesizat. El nici macar nu are macar o singura dovada. Sa-l anunte careva pe Godina sau pe careva. Merita, va zic eu, la cat e de arogant si isi da nas cu blogul ala !...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...