Jump to content
Sign in to follow this  
c3m3d3

Bine v-am regasit!

Recommended Posts

Salutare RST. Revin si eu pe aceasta comunitate, am mai fost aici insa eram copil in perioada respectiva ( aveam 12-14 ani ) si eram destul de imatur. Probabil unii va amintiti de mine, aveam nickname-ul cm3d.  Intre timp s-au schimbat multe lucruri si am zis vad ce se mai intampla pe aici.
Am fost destul de norocos sa fiu initiat de membrii ai acestei comunitati in domeniul programarii inca de la o varsta frageda, si ii multumesc lui @Gecko pentru asta. Iar ca si rezultat acum la 17 ani am reusit sa ma angajez ca si Mobile Developer intr-o corporatie destul de maricica. 
In momentul de fata la locul de munca lucrez in React / React Native si alte lucruri ce tin de JavaScript. In proiectele personale imi place destul de mult Node.JS ( Express ) si acum am inceput sa-nvat si Java ( Spring ). In general ma axez foarte mult pe Javascript si tot ce tine de acest ecosistem.
Am zis sa revin aici deoarece din acest loc am invatat multe lucuri si am cunoscut persoane faine, insa datorita varstei si a imaturitatii mele din trecut am fost banat de foarte multe ori. :)

Sper sa iasa cum trebuie de data asta, multam! :D

• Like 1
  • Upvote 3

9 minutes ago, aismen said:

Ce faci man? Mai ai plete?

Salutare frate Aismen, nu. M-am tuns intre timp, cica par mai serios fara :( 

• Upvote 1

21 hours ago, c3m3d3 said:

la 17 ani am reusit sa ma angajez

Codul prevede că, în cazul tinerilor în vârstă de până la 18 ani, "durata timpului de muncă este de 6 ore pe zi și de 30 de ore pe săptămână". Această normă nu poate fi depășită și cu atât mai puțin sub pretextul că se fac ore suplimentare, la nevoie.
https://www.avocatnet.ro/articol_46347/Angajatorii-care-lucrează-cu-tineri-sub-18-ani-riscă-inchisoarea-dacă-nu-respectă-anumite-reguli-de-muncă.html

1 minute ago, gaddafi said:

Codul prevede că, în cazul tinerilor în vârstă de până la 18 ani, "durata timpului de muncă este de 6 ore pe zi și de 30 de ore pe săptămână". Această normă nu poate fi depășită și cu atât mai puțin sub pretextul că se fac ore suplimentare, la nevoie.
https://www.avocatnet.ro/articol_46347/Angajatorii-care-lucrează-cu-tineri-sub-18-ani-riscă-inchisoarea-dacă-nu-respectă-anumite-reguli-de-muncă.html

Lasa bre tiganu' sa munceasca, pana nu de mult taia frunza la caini. Tu acum il iei la rost ca munceste...

• Upvote 1

38 minutes ago, gaddafi said:

Salut gaddafi, da intr-adevar sunt trecut la 6 ore pe zi. Legat de overtime nu am fost nevoit sa fac asta pana acum. Lucrez remote si programul este foarte flexibil, in general nu ajung nici la alea 6 ore pe zi. Iar de obicei daca este mult de munca mai si dorm intre ore, aka 3 ore dimineata, dorm cateva ore, si mai bag 2-3 ore dupa. Pe langa asta, de obicei cam 30minute - 1 ora din alea 6 ore este petrecuta in sedinte de status checking. Life's good ❤️

Edited by c3m3d3
  • Upvote 1

11 hours ago, acab99 said:

pletosu asta ma lasat fara vip prin 2015, sa-ti trag muie

Esti Aerosol sau Kronzy? Damn, long time no see. 

3 hours ago, Sithalkes said:

Bine ca ti-ai revenit. Te-ai lasat de fumat si de babaroase? Ca ti-ai pierdut averea in BTC pe primedice...😂

Ohh, Sith. Imi amintesc cand m-ai invatat de networking si futut minore, ti-am folosit sfaturile. Cat despre BTC, n-aveam eu mare avere. :( 

• Upvote 1