Jump to content
robi92filip

Password Attack

Recommended Posts

Buna tuturor

 

Am si eu o intrebare.Am fost tras pe teapa sa  zic asa intr-o prostie de joc online.Jocul este pe un browser online care bineinteles cere user si parola.Am ramas fara parola.

Am cautat eu tot felul si am inteles ca as putea folosi Hydra pentru a incerca sa recuperez parola.

Vreau doar sa stiu daca in urma incercarii acestei metode pot avea ceva probleme....poate suna stupid sau nu stiu dar chiar sunt la inceput.Nu vreau sa am probleme pentru o prostie de joc dar si daca se poate sa imi recuperez contul as vrea :))))

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Kfollow said:

Pai daca este contul tau , creat pe e-mail tau etc... de ce nu resetezi parola? 

Tocmai ca nu este....practic suntem 2 pe un cont dar e pe mailul lui si as vrea sa stiu daca reusesc sa gasesc parola cu Hydra o sa am probleme :))) macar asa invat si eu ceva

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, robi92filip said:

Tocmai ca nu este....practic suntem 2 pe un cont dar e pe mailul lui si as vrea sa stiu daca reusesc sa gasesc parola cu Hydra o sa am probleme :))) macar asa invat si eu ceva

Las-o ba cu hydra ta.

 

Fie stii cam ce parola are contul lui (adica o ghicesti din 10-20 de incercari) si atunci nu ai nevoie de hydra, le incerci la mana intr-o noapte.

Fie nu stii ce parola are si atunci nu ai ce sa-i faci. Ca sa incerci un offline attack cu hydra iti trebuie un hash al parolei (nu faci rost de asa ceva). Fie faci un atac online cu hydra, caz in care ip-ul tau e banat dupa 5-10 secunde.

Fie incerci sa-i bagi un keylogger in pcssi alte pule-n cur, dar ca sa faci tu singur asa ceva sunt sanse  mai mici de 1%.

 

Solutia mea de expert hacker level 3 e:

1. Ghiceste-i parola de la email, poate ii dai un "I forgot my password" si ai noroc, sau mai simplu ii furi parola din telefon/calculator cand si-o tasteaza.

2.1 Mergi la sala, fa-te mare, da-i un cap in gura

2.2 daca esti lenes dai 10lei la un tigan sa-i bata pentru tine.

3. (recomandata fara probleme legale) fute-i femeia. Scapi si tu de laba si de jocuri de kk online.

Edited by yoyois
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, yoyois said:

Las-o ba cu hydra ta.

 

Fie stii cam ce parola are contul lui (adica o ghicesti din 10-20 de incercari) si atunci nu ai nevoie de hydra, le incerci la mana intr-o noapte.

Fie nu stii ce parola are si atunci nu ai ce sa-i faci. Ca sa incerci un offline attack cu hydra iti trebuie un hash al parolei (nu faci rost de asa ceva). Fie faci un atac online cu hydra, caz in care ip-ul tau e banat dupa 5-10 secunde.

Fie incerci sa-i bagi un keylogger in pcssi alte pule-n cur, dar ca sa faci tu singur asa ceva sunt sanse  mai mici de 1%.

 

Solutia mea de expert hacker level 3 e:

1. Ghiceste-i parola de la email, poate ii dai un "I forgot my password" si ai noroc, sau mai simplu ii furi parola din telefon/calculator cand si-o tasteaza.

2.1 Mergi la sala, fa-te mare, da-i un cap in gura

2.2 daca esti lenes dai 10lei la un tigan sa-i bata pentru tine.

3. (recomandata fara probleme legale) fute-i femeia. Scapi si tu de laba si de jocuri de kk online.

Tipu e american:))) ca asa era ideea sa avem acoperire 24/7 deci pica toate astea cu batutu :))) ..... iar la 3,la ce femeie are mai bine nu :))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...