Jump to content
Azrael-sub7

O mica intrebare ....

Recommended Posts

Deci sper sa nu se supere nimeni dar ce aveti de tot exploatati .. bisericasatanista.org acum pe bune ... mi se pare relativ stupid e oarecum abuziv .. nu vad cu ce va deranjeaza ... chiar sunt curios ....

Sunt cativa useri acolo care au varsta relativ inaintata au citit mult si din punct de vedere cultural nu se pot compara cu vreun adolescent care nu are ce face pe acasa decat .. sa stea pe milw0rm sau sa se lege de ficare website vulnerabil .... faptul ca exploateaza un site nu il face de loc mai inteligent ... Una este sa acumulezi informatie pt proprile tale cunostinte si alta e sa acumulezi informatie doar doar sa strici un site si sa te crezi zeu 5 minute ...

Eu am vorbit respectos si as dori daca se poate sa mi se raspunda in acelas mod ...

Link to comment
Share on other sites

E actiunea "hackerilor" "crestini" :))

Anyway, when you are not security aware you deserve to get owned.

Mai ales intr-o tara conservatoare, unde in mod sigur te poti astepta la tot felul de atacuri, atunci cand nu te incadrezi in anumiti parametri.

Cat despre inteligenta, de cand inteligenta este la noi ceva respectat. Raman actuale versurile lui Eminescu:

Nu spera când vezi misei
La izbânda facând punte,
Te-ar întrece nataraii,
De ai fi cu stea în frunte.

Link to comment
Share on other sites

Deci sper sa nu se supere nimeni dar ce aveti de tot exploatati .. bisericasatanista.org acum pe bune ... mi se pare relativ stupid e oarecum abuziv .. nu vad cu ce va deranjeaza ... chiar sunt curios ....

Sunt cativa useri acolo care au varsta relativ inaintata au citit mult si din punct de vedere cultural nu se pot compara cu vreun adolescent care nu are ce face pe acasa decat .. sa stea pe milw0rm sau sa se lege de ficare website vulnerabil .... faptul ca exploateaza un site nu il face de loc mai inteligent ... Una este sa acumulezi informatie pt proprile tale cunostinte si alta e sa acumulezi informatie doar doar sa strici un site si sa te crezi zeu 5 minute ...

Eu am vorbit respectos si as dori daca se poate sa mi se raspunda in acelas mod ...

Este imposibil sa nu gasesti singur un raspuns...

Mai tii minte cand erai mic? Probabil ai avut bicicleta, si tot la fel de probabil este ca ai incercat sa mergi fara maini, intr-o roata si multe alte 'scheme'.

De ce ai facut asta?

-Sa iti verifici abilitatile.

-Ca prietenii tai sa te vad altfel.

-Sa inveti ceva nou.

-Curiozitate.

De ce ai zgariat masina vecinului de la 2 pentru ca a parcat pe locul tau de parcare ?

-Razbunare.

De ce distrugi lucrurii fara motiv?

-Idiotenie.

-Prostie.

Cat despre inteligenta nimic din lumea asta nu te face mai inteligent, pe cand toate actiuniile petrecute in viata ta iti dau anumite cunostinte.

escalation666: Anyway, when you are not security aware you deserve to get owned.

Esti hacar, aaa ? Explica de ce merit sa vii tu sa imi arzi monitoru? :?: Ca nu am cunostintele necesare pentru a imi securiza pc-ul? no offence

Link to comment
Share on other sites

Esti hacar, aaa ? Explica de ce merit sa vii tu sa imi arzi monitoru? :?: Ca nu am cunostintele necesare pentru a imi securiza pc-ul? no offence

"Anyway, when you are not security aware you deserve to get owned. "

Din cate stiu, nu e prima oara cand securitatea site-ulu respectiv este compromisa. Fool me once, shame on you, you won't fool me twice; dar se pare ca in unele cazuri istoria se repeta.

In rest, am sa ignor aberatiile cu "hacar" si arsul monitorului :)

Link to comment
Share on other sites

Esti hacar, aaa ? Explica de ce merit sa vii tu sa imi arzi monitoru? :?: Ca nu am cunostintele necesare pentru a imi securiza pc-ul? no offence

"Anyway, when you are not security aware you deserve to get owned. "

Din cate stiu, nu e prima oara cand securitatea site-ulu respectiv este compromisa. Fool me once, shame on you, you won't fool me twice; dar se pare ca in unele cazuri istoria se repeta.

In rest, am sa ignor aberatiile cu "hacar" si arsul monitorului :)

Nu te inteleg... Poate probabil pentru ca nu imi place ideea de a face lucruri pentru ca doar pot sa le fac. Adica ficare actiune ar trebuii sa aibe un scop bine definit (cel putin asa cred eu).

Cat despre:

In rest, am sa ignor aberatiile cu "hacar" si arsul monitorului :)

Nu ma asteptam la o reactie atat de calma. Felicitarile mele :)

Link to comment
Share on other sites

Nu vreau sa transform tema therdului intr-o tema religioasa dar conservationismul dupa mine are mai mult legatura cu involutia sa nu uitam ca toata demonologia a fost inventata de crestini .. tot din dorinta de lupta pt ca nu ai cu cine sa te confrunti daca nu ai adversar ... nu stiu din ce cauza au murit mai multe persoane , poate cuvantul martir sau jihad aduce o oarecare aluzie , poate toti stiu ca in antichitate persoanele care nu erau destul de credule sa creada in divinitati inexistente erau masacrate de cine oare ? raspunsul este de crestini , si fiindca to venii vorba de raspunsuri ... nu trebuie eu sa gasesc raspunsuri ... eu vroiam sa le aflu pe ale voastre pt ca raspunsurile nu sunt absolute si mai ales in sfera asta sunt pur subiective ....

Si dati dovada de foarte mult profesionalism cand va legati de sursa nuke vai de mama ei ... oricum vad ca e un redirect javascript window.location

si se pare ca ati sters si din baza de date tabela de useri sau poate mai multe .. oricum nu pot spune sigur pt ca nu am nici o treaba cu administratia sitului ....

Chiar nu se pune problema de satanism , crestinism sau alte relegi dupa mine astea sunt aspecte care nu trebuie discutate decat intr-un mediu adecvat ... adica cu alte cuvinte vorbesesc despre crestinism sau satanism sau angosticism , ateism cu o persoana open-minded care nu a cazut in fanatism si isi justifica actele sub forma religioasa ...

Link to comment
Share on other sites

Nu vreau sa transform tema therdului intr-o tema religioasa dar conservationismul dupa mine are mai mult legatura cu involutia sa nu uitam ca toata demonologia a fost inventata de crestini .. tot din dorinta de lupta pt ca nu ai cu cine sa te confrunti daca nu ai adversar ... nu stiu din ce cauza au murit mai multe persoane , poate cuvantul martir sau jihad aduce o oarecare aluzie , poate toti stiu ca in antichitate persoanele care nu erau destul de credule sa creada in divinitati inexistente erau masacrate de cine oare ? raspunsul este de crestini , si fiindca to venii vorba de raspunsuri ... nu trebuie eu sa gasesc raspunsuri ... eu vroiam sa le aflu pe ale voastre pt ca raspunsurile nu sunt absolute si mai ales in sfera asta sunt pur subiective ....

Si dati dovada de foarte mult profesionalism cand va legati de sursa nuke vai de mama ei ... oricum vad ca e un redirect javascript window.location

si se pare ca ati sters si din baza de date tabela de useri sau poate mai multe .. oricum nu pot spune sigur pt ca nu am nici o treaba cu administratia sitului ....

Chiar nu se pune problema de satanism , crestinism sau alte relegi dupa mine astea sunt aspecte care nu trebuie discutate decat intr-un mediu adecvat ... adica cu alte cuvinte vorbesesc despre crestinism sau satanism sau angosticism , ateism cu o persoana open-minded care nu a cazut in fanatism si isi justifica actele sub forma religioasa ...

Daca nu vroiai atunci vorba de religie de ce ai facut-o, ca din cate observ nimeni nu s-a legat de religie... Si crede-ma ca sunt forte putini pe aici carora le pasa de asa ceva, si cred ca aproape nimeni nu v-a sparge un site avand ca tema religia (oricare ar fii aceasta). Mai mult ca sigur este user/administrator pe acel site, dar gandestete ca este doar o alta victima (site-ul). Atat.

Aaa, da, ca tot ai adus vorba...

O persoana nu poate fii open-minde cand isi justifica actele sub forma religioasa, sau de orice alta natura. Ca cineva sa aibe o minte deschisa trebuie sa gandeasca lucrurile din afara, adica sa nu fie sub absolut nici o influenta. Gresesc?

Bafta.

Link to comment
Share on other sites

Nu e vorba de influenta pt ca te asigur personal ca nu exista nimic divin care sa te influenteze ( excuzand cazul cand numesti femeia un lucru divin) , eu faceam referire la faptul ca oricine isi justifica actele prin divinitate e un idiot ... cu alte cuvinte nu ucizi pt d-zeu , alah , satan ci ucizi pt tine .... chiar daca am presupune prin absurd ca aspectul de divinitate exista , tot nu s-a intamplat ca respectiva entitate atotputernica sa iti ceara ceva de fapt nu exista nici un fel de contact cu orice divinitate in sine , fapt pt care orice lucru caruia ii este atribuit ceva divin devine ceva elucubrant .... de aici poti sa ajungi la concluzia simpla : "daca exploatezi ceva in numele divinitati esti un idiot" ... si daca tin bine minte situl a mai fost exploatat si in trecut .. folosind un mesaj de genul "nebanuite sunt caile domnului .... "

Contradictia aparanta face doar sa evidentieze existenta unei necesitati deci daca nu am vrut sa vorbesc despre religie si tot am facut-o inseamna ca am considerat ca fiind o necesitate , de ce o necesitate ? .... pt ca trebuie facuta diferenta aici intre scop religios(care este dupa mine un nonsens) si scop propriu ...

Link to comment
Share on other sites

Ahh... nu am inteles bine postul anterior :

adica cu alte cuvinte vorbesesc despre crestinism sau satanism sau angosticism , ateism cu o persoana open-minded care nu a cazut in fanatism si (NU) isi justifica actele sub forma religioasa

Intelesesem ca trebuie sa isi justifice actele sub forma religioasa.

Si incercam sa explic ca nu poate gandii liber atata timp cat isi justifica actele dintr-un SINGUR punct de vedere. My bad sorry...

Parere proprie:

Nimic divin si atotputernic nu exista. Dovada? Noi :)

ps: ELUCUBRÁNT adj. v. aberant, absurd, ilogic, nelogic, neraþional, stupid. - Mi-a trebuit dictionar, ma gandesc ca mai sunt si altii ca mine...

Link to comment
Share on other sites

Guest Nemessis
Deci sper sa nu se supere nimeni dar ce aveti de tot exploatati .. bisericasatanista.org acum pe bune ... mi se pare relativ stupid e oarecum abuziv .. nu vad cu ce va deranjeaza ... chiar sunt curios ....

Sunt cativa useri acolo care au varsta relativ inaintata au citit mult si din punct de vedere cultural nu se pot compara cu vreun adolescent care nu are ce face pe acasa decat .. sa stea pe milw0rm sau sa se lege de ficare website vulnerabil .... faptul ca exploateaza un site nu il face de loc mai inteligent ... Una este sa acumulezi informatie pt proprile tale cunostinte si alta e sa acumulezi informatie doar doar sa strici un site si sa te crezi zeu 5 minute ...

Eu am vorbit respectos si as dori daca se poate sa mi se raspunda in acelas mod ...

Daca cineva a facut redirect catre site-ul nostru nu inseamna ca cineva din staff este vinovat iar pe useri nu ii poate controla nimeni.

Noi suntem zei de foarte mult timp. kw3rln e zeul berii, sysghost al vinului, Kenpachi al ungurilor si lista poate continua.

Link to comment
Share on other sites

Deci sper sa nu se supere nimeni dar ce aveti de tot exploatati .. bisericasatanista.org acum pe bune ... mi se pare relativ stupid e oarecum abuziv .. nu vad cu ce va deranjeaza ... chiar sunt curios ....

Sunt cativa useri acolo care au varsta relativ inaintata au citit mult si din punct de vedere cultural nu se pot compara cu vreun adolescent care nu are ce face pe acasa decat .. sa stea pe milw0rm sau sa se lege de ficare website vulnerabil .... faptul ca exploateaza un site nu il face de loc mai inteligent ... Una este sa acumulezi informatie pt proprile tale cunostinte si alta e sa acumulezi informatie doar doar sa strici un site si sa te crezi zeu 5 minute ...

Eu am vorbit respectos si as dori daca se poate sa mi se raspunda in acelas mod ...

Daca cineva a facut redirect catre site-ul nostru nu inseamna ca cineva din staff este vinovat iar pe useri nu ii poate controla nimeni.

Noi suntem zei de foarte mult timp. kw3rln e zeul berii, sysghost al vinului, Kenpachi al ungurilor si lista poate continua.

:))))) Nemessis tu al cui zeu esti? =))) :))))) :D

Link to comment
Share on other sites

el e zeu zeilor :))

Nemesis are dreptate .. nu ai divezi ca cineva din staff au facut asta sau chiar cineva de pe RST .. mai bine v-ati securiza siteul si nu o sa mai aveti probleme .

Cum securizezi ? Toate informatiile necesare le gasesti pe forum

Link to comment
Share on other sites

hmmm :-? "Site-ul Biserica Satanista va fi complet modificat!"

aaaaa sau ca nu au pus captcha la post nu va duce mintea la ceva practic ? :">

eu iubesc chestiilea astea, cine face un script .bat care sa ne ajute la niste posturi ? :)

edit : un pm nu ma supar

Link to comment
Share on other sites

hmmm :-? "Site-ul Biserica Satanista va fi complet modificat!"

aaaaa sau ca nu au pus captcha la post nu va duce mintea la ceva practic ? :">

eu iubesc chestiilea astea, cine face un script .bat care sa ne ajute la niste posturi ? :)

edit : un pm nu ma supar

Spam sucks, like it's users.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...