Jump to content
24Ghz.

Modul WordPress calculare transport automat.

Recommended Posts

Buna ziua, ma poate ajuta cineva cu un modul de calculare a transportului pentru un site facut in WordPress? La finalizarea comenzii sa se calculeze si transportul fix cum este cu acest modul, sau ceva asemanator daca se poate. https://www.fancourier.ro/wp-content/uploads/2020/04/Modul_Woocommerce_3.x_RO.zip 

https://www.fancourier.ro/wp-content/uploads/2016/10/Instalare-si-configurare-plugin-shipping-FAN-Courier-pentru-Woocommerce-3.pdf 

Si daca se poate fara bani ca nu cred ca fiecare face anumite chestii doar pentru bani se face si din placere. Multumesc frumos si o zi frumoasa va doresc.

Dar nah daca nu se poate nu am ce sa fac eu macar am incercat.

pai pretul transportului difera in functie de oras? 

in woocommerce poti seta pe zone toate preturile, da un search pe google dupa ‘woocommerce setting up shipping zones’.

banuiesc ca nu ai pt fiecare oras in parte un pret.

Imi trebuie un modul asemantor celor de la Fan Curier, deoarece acel modul dat de ei nu mi mai merge. Si pretul transportului difera de la sat la sat, de la oras la oras deoarece sunt km suplimentari.

am inteles acum. cred ca mai usor ar fi sa rezolvam faptul ca ‘nu mai merge’ decat alt plugin. 

ce eroare iti da si de ce parte? 

vezi ca exista un mail al suportului tehnic specializat pe problemele legate de selfawb/integrare/functionalitate. 

n am lucrat cu selfawb, dar din cate  am inteles, sunt dornici sa te ajute daca le dai detalii.

On 6/29/2020 at 2:42 PM, archerise said:

am inteles acum. cred ca mai usor ar fi sa rezolvam faptul ca ‘nu mai merge’ decat alt plugin. 

ce eroare iti da si de ce parte? 

vezi ca exista un mail al suportului tehnic specializat pe problemele legate de selfawb/integrare/functionalitate. 

n am lucrat cu selfawb, dar din cate  am inteles, sunt dornici sa te ajute daca le dai detalii.

Am facut toti pasii pe care trebuia facuti din pdf-ul fan curierului de la woocomers https://imgur.com/a/QSCLbnm si cand cineva face comanda, transportul trebuia sa se calculeze automat in schimb primesc aceasta eroare si nu mi se calculeaza transportul '' Nu exista nicio metoda de livrare disponibila. Te rog asigura te ca adresa ta a fost introdusa corect sau contacteaza-ne daca ai nevoie de ajutor'' Am incercat sa iau si legatura cu cei de la selfawb si nu ma poate ajuta in privinta asta, probabil nu vor sau nu ai chef. 

Edited by 24Ghz.

nu sunt acasa si daca dau zoom la poze imi crapa imaginea, dar arunc un ochi spre seara. ciudat faptul ca nu vor sa te ajute, contractual vorbind, sunt obligati. 

33 minutes ago, archerise said:

nu sunt acasa si daca dau zoom la poze imi crapa imaginea, dar arunc un ochi spre seara. ciudat faptul ca nu vor sa te ajute, contractual vorbind, sunt obligati. 

Da sunt obligati, si mai ales ca raspund la un mail dupa o zi.. bataie de joc

On 6/29/2020 at 2:18 PM, 24Ghz. said:

Imi trebuie un modul asemantor celor de la Fan Curier, deoarece acel modul dat de ei nu mi mai merge. Si pretul transportului difera de la sat la sat, de la oras la oras deoarece sunt km suplimentari.

https://wordpress.org/plugins/woo-distance-based-fee/

Ii iei KM din bord si verifici in caz de te arde la combustibil