Jump to content
ma7910

oare se poate?bypass 2fa

Recommended Posts

salut,

nu stiu daca postez in locul potrivit si scuze daca incalc vreo regula sau ceva(doar anuntati, se sterge postarea si nu mai deranjez) dar am o problema si as vrea sa stiu daca oare s ar putea rezolva cumpa.

am cumparat un cont de league of legends inactiv de cativa ani si as vrea sa i schimb datele sa l pot face al meu.

pentru a ma loga si ajunge la setarile contului sa schimb parola, email, etc...trebuie sa trec de un 2fa si sa iau un cod de pe mailul vechi( cel pe care e contul acum) care cred ca e si el inactiv, nefolosit.

vreun bypass hijack ceva la acel 2fa sau la contul de gmail pentru a recupera codul se poate?

nu stiu daca ajuta, dar stiu si mailul actual(gmail) si numarul de telefon pt acel email/ cont 

nu ma pricep, nu cunosc nici limbajul, poate vorbesc prostii dar am zis sa incerc, e doar un joc si doar un cont pana la urma dar e pacat de el ca sta nefolosit de ani de zile.

mersi si astept comentariile, zi faina

Link to comment
Share on other sites

nu este cumparat de la proprietarul contului. contul cel mai probabil a fost spart in urma inactivitatii atat a contului cat si a emailului.

asa se practica cam la orice joc, cel putin pe platforma respectiva, sunt mii spre milioane de conturi inactive de ani de zile cele mai multe din zona asiei, rusia...asa ca sunt sparte si vandute la bani de nimic.

pentru diferite criterii cerute de cumparator.

Edited by ma7910
Link to comment
Share on other sites

@gigiRoman

riot games, cel ce face jocul lol, iti ofera user si aprola ca sa te joci, pentru a intra pe site in setarile contului ai nevoie sa ti activezi mailul si apoi ai optiunea sa ti legi un nr de telefon la cont si sa faci un 2FA. cu userul si parola te poti loga pe client si juca, dar mai departe nu. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...