Jump to content
U238

Surpresor de impulsuri telefonice

Recommended Posts

Cateva intrebari. Ai testat ce scrie acolo ? Tie ti-a mers ? Sau au auzit pe cineva de incredere ca a realizat asa ceva [ recent ] si merge ? Intreb pentru ca am mai vazut tutorialul acesta acum cateva luni si ma gandesc la faptul ca daca a mers vreodata este putin probabil sa mai mearga si dupa cateva luni... [ Tutorialul respectiv, cel putin incepea la fel.Nu sunt sigur daca circuitul era la fel, dar sunt sanse mari sa fie acelasi. ]

Daca ai informatii sigure ca functioneaza da un reply si voi gasi o modalitate sa fac respectivul circuit. Thanks for posting anyway !

Link to comment
Share on other sites

<div class='quotetop'>QUOTE("mario23")</div>

eu am vazut tutorialu asta scris de nebunu acum vreo 3 - 4 ani si la noi nu a mers niciodata. :P

Nu a mers pentru ca Romtelecom a inlocuit centralele analogice cu centrale Digitale acum vreo 5 ani.Totusi speram sa fi vorba despre alt tutorial, care chiar merge.

Link to comment
Share on other sites

nu prea inteleg .. unde e circuitul? ... io nu vaz poza... in fine.. sa va spun si eu, acest "project" functioneaza(functiona) doar pe centrale analog, pe astea digitale nu mai merge...

Totusi acum vre-o 2 ani am construit "aparatu", ma conectam, aveam net, nu taxa impulsuri (in timp ce eu eram conectat, am sunat la nr meu de fix si a sunat/nu si fixu')... dar nu stateam doar cateva minute pentru ca imi pica... era construit conform schemei...

Nu va chinuitzi ca nu mai merje..... thx oricum

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...