Jump to content
Krisler12

Diabolic messenger ! (For Yahoo & MSN )

Recommended Posts

Salut !

Inspirandu-ma din filmul facut de Nytro, iata ce am facut impreuna cu SynThesis:

2ytzfxc.png

Programul este facut in VB.NET , l-am pus sa il descarcati care vreti. Poate vreti sa vedeti si cum am scris codul ca in VB.NET e un pic mai diferit fata de cel din film scris in vb6.

http://filetransfer.ro/d/ft3384b97228ce09cf74a49eb35dbac45bd38361

Am facut si o functie , in care, dupa ce esti logat, daca apesi pe buton incepi sa fii online si ofline in continuu pana ii disperi pe ceilalti.

Sper sa va placa ! :D

Link to comment
Share on other sites

Foarte tare... De nu ai facut publica si sursa?

Si totusi....Madd Electronics :: Concurs :: Voteaza-ti prietenii ! in installer... sunt metode mai bune de a fraieri lumea

Tot ce conteaza este ca programul merge cum trebuie si face ceea ce trebuie , plus ca nu e virus sau chestii de astea. Asa ca daca iti deschide si el un link acolo nu vad ce te deranjeaza, dar nici macar nu ti-l deschide !

poti sa pui te rog si sursa sau macar un exemplu cum ai reusit sa citesti acel vector?

Am sa o pun dar de acuma cred ca maine ca nu mai stau prea mult in seara asta.

Dar mai bine da-mi tu add pe mess si vorbim mai multe poate ma ajuti si tu pe mine cu un proiect la care nu ii dau de capat...

Edited by Krisler12
Link to comment
Share on other sites

eu sa mor de ii vad sensu`

Te loghezi acolo, dupa care poti sa trimiti un mesaj la cineva din lista ta de contacte. La "Spam Status" , numai dupa ce esti logat ca altfel crashuieste, intri si iesi in mod repetat disperandu-i pe ceilalti pe care ii ai in lista.

E mai mult in scop demonstartiv ca asa nu e cine stie ce mare chestie.

----------------------------------------------------------------------------

poti sa pui te rog si sursa sau macar un exemplu cum ai reusit sa citesti acel vector?

http://filetransfer.ro/d/ft2988a00fcedb2b9ad8c2989509799170ce3215

Aici te incurcai tu:

Private Sub AxFedIMControl1_OnSessionConnectSuccess(ByVal sender As Object, ByVal e As AxFEDIMLib._IFedIMControlEvents_OnSessionConnectSuccessEvent) Handles AxFedIMControl1.OnSessionConnectSuccess
handleY = e.v(0)
End Sub

Link to comment
Share on other sites

Mda... incercasem si asa, insa se pare ca in C# nu vrea asa. Ori asta, ori gresesc eu pe undeva.


private void axFedIMControl1_OnSessionConnectSuccess(object sender, AxFEDIMLib._IFedIMControlEvents_OnSessionConnectSuccessEvent e)
{
hnd = e.v[0];
}

Error 1 Cannot apply indexing with [] to an expression of type 'object'

Din cate am vazut acel handle e mereu 1, asa ca am reusit asa. Marea problema e acum ca nu pot sa citesc mesjele primite, deci tot trebuie sa gasesc o metoda sa citesc din vector.

PS: la spam status ala ar fi muuult mai rapid ca in loc de login/logout sa pui invisible/available. Nu stiu vb, dar presupun ca poti sa pui un timer care sa faca asta in loc de while(i=0). Te descurci tu :)

Link to comment
Share on other sites

Deci sincer daca imi zice cui ii merge bine si fara probleme imi trag un glont in cap

ca dupa mine eu zic ca e un Win32.Worm.Zimuse. dar nu stiu ce varianta e ca nu l-am detectat si mi-a sters windows-ul in mai putin de 5 minute dupa restart si mi-a dat eroare NTLDR not detected[adica windows inexistent]... si varianta A e dupa 40 de zile dupa infectare... si B dupa 20 de zile (presupun ca e varianta C sau D)... asa ca va sfatuiesc sa nu-l luati...

EDIT:

SI felicitari esti primul dupa multi ani de cand nu mi-a mai stricat cineva windows-ul :D

Link to comment
Share on other sites

Deci sincer daca imi zice cui ii merge bine si fara probleme imi trag un glont in cap

ca dupa mine eu zic ca e un Win32.Worm.Zimuse. dar nu stiu ce varianta e ca nu l-am detectat si mi-a sters windows-ul in mai putin de 5 minute dupa restart si mi-a dat eroare NTLDR not detected[adica windows inexistent]... si varianta A e dupa 40 de zile dupa infectare... si B dupa 20 de zile (presupun ca e varianta C sau D)... asa ca va sfatuiesc sa nu-l luati...

Ba da le ai cu wormii si cu toate astea...

Daca am pus si codul sursa, ce worm/virus mai vrei sa aiba ? Nu trebuie decat sa il recompilezi tu si cu asta basta ! :roll:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...