Jump to content
Guest Nemessis

Cine zicea ce de Zeus si bulletproof hosting?

Recommended Posts

Guest Nemessis

Iar daca ei sunt destepti se folosesc de control panelul tau ca sa bage un fix pe pc-urile virusate. Ma rog, e ilegal. Nu exista botnet urias cu administrare web based si cu viata infinita si nici nu va exista vreodata.

Link to comment
Share on other sites

Eu iti ziceam de bulletprof hosting , nu stiu ce sa zic daca ai 13 milioane da intradevar poti sa zici domne ma arde oricand daca ai 10 - 20k si ai un bulletprof domain nu ai treaba iti pica hostingu schimbi domeniu altundeva si nu pierzi nimic si ce ii aia de la 242 la 181 .... tot nu au putut sa dea jos tot uite-te pe trackeru ala de zeus cati is inca online . Gramada acuma ce o fi o fi sunt curios daca exista tracker pt spyeye . :D

Link to comment
Share on other sites

Guest Nemessis

E usor sa opreasca totul dar dureaza atat din cauza chichitelor legale. Zeus nu e primul botnet web based si toate au avut mereu aceeasi soarta. Mai vorbim in doua-trei luni.

Link to comment
Share on other sites

Guest Nemessis

DarkIceee totul se rezuma la "inchideti hostingul sau va taiem netul". Chiar daca virusatii ar comunica intre ei si fiecare pc infectat ar putea deveni de la sine un control center se pot gasi solutii ca si in cazul Conficker. Ajunsesera sa inchida zilnic zeci de hosturi si au scos patchuri pana au eliminat spreadul.

Link to comment
Share on other sites

Apropo de spy eye 1.0.85, cum sa fac ca sa nu mai fie vazut de antivirus.Vede si builderul si dropper-ii chiar daca sunt poli.?

sp3p.jpg

sp2i.jpg

O caruta de bani si e detectabil 100%... :([/QUOT

Aia nu ii problema si zeus la fel si builderu si exele is detectabile nu aia ii problema dai stop la av pana iti faci treaba dupa care criptezi exe`le si asta o fost dupa configurarea serverului poti sa stergi linistit si builder si .exe pt ca serveru ruleaza ai c pannel la el nu iti mai trebuie altceva

1.0.8x is ultimele versiuni aia 1.0.85 ?? Numa acuma am vazut ce versiune zici . E buna de ceva ??

Edited by DarkIceee
Link to comment
Share on other sites

tataye eu am zis sa nu luati spyeye numai de la autor...spyeye luat pe bani putini=useless shit.autorul inca lucreaza zilnic la el,il imbunatateste pe zi ce trece.

nemessis...russia=bulletproof,trust me

Eu cred ca si de la autor daca il iei tot ca virus o sa fie vazut si builderu si exele la fel ca la zeus

Link to comment
Share on other sites

Eu l-am cumparat prin februarie am avut noroc sa-l gasesc la 500, este cumparat direct de la sursa:


icq: 4571122

Acum pretul s-a schimbat.. ::)))

http://img14.imageshack.us/img14/2291/sp5q.jpg

Oricum nu sunt multumit de loc de el, tot zeus ramane in picioare.

Polimorfismul CRC-ului este de doi bani !!!!

Am auzit ca si Liberty ultimul se prezinta bine...numai ca nu gasesc nimic pe piata...

-------------------

Inca ceva ff. important ! E asa greu sa scrii oare in c++ un anti restore? Dupa prima infectie cu fisierul generat xp sp2 si-a dat singur restore...urmarea...sistem curat !

O sa-l testez si pe win7 cand o sa am timp...ar trebui sa nu aiba eroari pt. ca este dezvoltat pe windows 7

Edited by tataye
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...