Jump to content
begood

Cheatsheet : Cracking WPA2 PSK with Backtrack 4, aircrack-ng and John The Ripper

Recommended Posts

@ lafurat din ce tot spui tu acolo cu dictionarele,imi dai de inteles cum ca ar fi un dictionar expre pentru parole WPA2.daca asa e,tin sa te informez ca poti lua orice lista ce contine cuvinte (exact,dictionar) si sa ii dai load in orice program gen John the Ripper.asta e eficient in cazul in care parola contine cuvinte si nu litere si cifre aleatorii.oricum,presupun ca vrei sa spargi prin romania un wireless point,deci un dictionar tipic de pe backtrack in engleza nu ar face multe cand parola ar putea fi in romana. - presupunand ca victima e destul de cretina sa isi puna o parola infantila

Link to comment
Share on other sites

nu-ti trebuie neaparat backtrack ci doar programele.aircrack,john the ripper,etc.spaniolii cu atat mai putin o sa foloseasca parole in engleza,aia abea daca se stiu exprima intr-o alta limba decat a lor.cel mai bine faci bruteforce dar tu nu intelegi conceptele,apoi sa spargi un WPA...

Link to comment
Share on other sites

problema e ca in italia fastweb are parola numai din cifre si alice la fel ... aia incerc si eu sa fac sa gasesc un dictionar ceva... pentru italia ... dar nu gasesc numai din cifre.

de spart am spart un WEP dar mai mult nu pot

Daca avetzi idee cum pot sa sparg wpa cu alta metoda astept un pm sau reply

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...