Jump to content
jok3r

jok3r

Recommended Posts

Cand ai spart un site , dai dovada ca esti Hacker

-nu esti hacker :@

-nici daca stergi putin , nu esti hacker..

-esti hacker doar cand esti in stare sa studiezi linie cu linie , caracter cu caracter codul sursa si sa te duci la NASA sa le zici , pe aici ar putea cineva sa va injectez un fisier in site , si sa bulesc baza de date , sau sa lucrezi la securitate sa fi primul care gaseste un bug , era unul a gasit la IE7 preview bugul in 15 minute..

desi definitia nu e tocma asta :P

Link to comment
Share on other sites

Intradevar nu mam exprimat cum trebe :) , Tot ce vruiam sa zic e ca ... stia sa zic mai explicativ :) ... din cultura mea , adica ce am citit intro carte , acuma 2-3 ani ... am inteles deacolo caci HACKERI CREEAZA ,DESCOPERA ,EXPLOATEAZA , ETC , LAMERI SUNT CEI CARE FURA PROGRAME APOI SE MANDRESCA CA VAI DOAMNE STIU CA NUSH CE , IAR CRACKERI ... SI ASTIA AR FACE TREABA MURDARA EI AR FACE GAURILE HACKARI AR ASTUPA , AVERTIZEAZA UNDE E BUBA :) ,iar eu in semanatura vruiam sa zic asea : de exemplu "daca tu spargi un site , si il stergi de tot sa nu mai ramana nimik in el decat deface-ul tau cu Hacked by !_30 da? eu presupun ca dai dovada de lamer , iar in semnatura mea vruiam sa zic ca daca ai spart un site, ai reusit sa patrunzi in server fara sa ai autoritate , sa anunti , POTI PUNE ACOLO HACKED BY !_30 Dar sup aceasta fraza eu as lasa si buba unde se afla :) intelegi , intradevar nu ma-m exprimat nici eu bine .. oricum imi place cum gandesti , bravo :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...