Jump to content

Recommended Posts

Buna, nu sunt sigur daca am postat in categoria corecta, daca nu scuzati-ma. Am o mica problema, vreau sa aflu parola de administrator la un pc ce ruleaza pe win vista. Stiu ca se poate sterge sau schimba cu diferite programe. Dar eu vreau sa o aflu care este, stiti e de la scoala unde am cont limited si ma enerveaza la culme cand incerc sa instalez ceva, sau cand isi face ceva update imi tot cere parola :D.

Edited by spance2life
Link to comment
Share on other sites

Problema e ca eu nu am posibitatea sa intru in BIOS sa setez sa booteze de pe ceva, eu atata am acces sa lucrez pe contu meu, net, si 20 gb la dispozitie pentru documente. Sti e un laborator de informatica, in pauze mai vreau sa dau de un cs si cand prinde profu le sterge jocurile :(((, si cand dau si eu sami bag cs cere parola, sau sa accesez ceva tot parola si ma enerveaza la culme eu vreau doar sa stiu parola nu sa o schimb sau sa o sterg:D. Cu keylogger cred ca am sa incerc ar fii o solutie ?

Link to comment
Share on other sites

de ce nu incerci sa iti faci contul tau sa aiba drepturi de administrator?

pentru inceput, stergi parola de la administrator (comenzi de MSDOS, apoi te loghezi pe contul de administrator si iti faci contul sa aiba drepturi de administrator, apoi instalezi un keylogger bun si te-ai scos!

chiar daca o sa isi dea seama ca, contul de administrator nu mai are parola, o sa o puna din nou, iar tu o sa o stii, indiferent ca o sa iti limiteze din nou contul ;) (social engineering >:) )

Edited by Skatman
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...