Jump to content
Guest Nemessis

O lectura interesanta

Recommended Posts

daca era baiat destept Ceausescu si dadea un pic de libertate era si acum si nu mai ajungea tara cum e acum. Eu zic ca e debusolanta. Ma duc in centrul vechi unde sunt totusi cladiri vechi ..aratau frumos la vremea lor...acum locuite de ciori...cu chilotzi si presuri pe la geam...si cu haoleo spargeateash...

-cred ca as alege comunismu decat democratia asta

-avem o tara frumoasa...pacat ca e locuita

Link to comment
Share on other sites

Guest Nemessis

Da. Partea cu ciorile (definitie: cioara = tigan care nu face nimic pentru societate), in cladirile vechi ma deranjeaza si pe mine foarte mult mai ales ca lucrez in centru si ii vad zilnic cum sparg seminte in fata casei care mai are putin si cade pe ei.

Link to comment
Share on other sites

Nu va mai chinuiti sa va ganditi cum ar fi fost!!! Yogoslavia a avut exact ceea ce spuneti voi " mai multa libertate" ..... totul sa executat la comanda externa , nic nu va imaginati cum o duceau Yogoslavii cum se plimbau in Germania Federala si in Austria... si , s-a ales praful de ei ptr ca au avut tupeu.

Totul se executa dupa un anumit scenariu bine definit ptr a trece la urmatorul stadiu :

Edited by ronin33dan
Link to comment
Share on other sites

Probabil ca Romania ar fi aratat mai rau astazi daca am fi inca sub doctrina comunista dar chiar si asa nici noi nu suntem prea departe de ce au aia acolo. Sigur ca in pozele alea nu se vede defapt ce inseamna regimul autoritar dar nici la noi nu se vede ce inseamna Romania cand Udrea are genti Versace si Armani.:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...