Jump to content
skipper

Ce vremuri...

Recommended Posts

Va mai amintiti vremurile apuse de demult cand cu totii ne jucam pe joc pe televizor?Si rupeam in fiecare saptamana cate un joystick,pentru simplul fapt ca nu am calcat pe o broasca la mario sau ca piesa nu s-a intors corect la tetris? Sunt sigur ca majoritatea de pe aici au avut experiente de genu... De aici puteti downloada Emulatorul NES (acesta este formatul pentru acest tip de jocuri). RapidShare: 1-CLICK Web hosting - Easy Filehosting De aici downloadati jocuri in format NES Download Nes Roms - Starting with # Tot ce aveti nevoie este un gamepad si putin IQ ca sa puteti da drag&drop la arhiva jocului in emulator... :) Enjoy :D

Link to comment
Share on other sites

nu cred ca le poti numi tocmai joystick'uri .. mai degraba 'manete' :)) suna mai autohton.

Eu stiu ca asa se numeau...eram clasa a-3-a sau a-4-a si mi le ascundeau ai mei peste tot prin casa pentru ca intr-un timp nu ma mai duceam nici la scoala.ma jucam Robocop zi si noapte :)).Dar fericirea cea mare era atunci cand ai mei le ascundeau ,iar eu le gaseam,ma jucam si le puneam la loc :)):D

Link to comment
Share on other sites

Eu stiu ca asa se numeau...eram clasa a-3-a sau a-4-a si mi le ascundeau ai mei peste tot prin casa pentru ca intr-un timp nu ma mai duceam nici la scoala.ma jucam Robocop zi si noapte :)).Dar fericirea cea mare era atunci cand ai mei le ascundeau ,iar eu le gaseam,ma jucam si le puneam la loc :)):D

Mie nu mi le ascudea dar mi le-o spart televizou cand a cazut pe joc:((dar mi-am cumparat altu (nitendo cu mario)

Link to comment
Share on other sites

Terminator nu era cumva patrat si undeva in partea de sus in mijloc bagai caseta,iar in extreme in stanga si in dreapta,aveai 2 butoane albastre?stiu ca alea se stricau foarte repede...Prin 1997 sau 98' aveam unul negru cu memorie proprie ...si avea cateva jocuri in memorie.

Si cand oare vreodata vom putea uita de faimoasele casete chinezesti de la gorbaciov cu 9999999 jocuri,care de fapt erau 10,insa repetate la nesfarsit :)))

Link to comment
Share on other sites

frumoase vremuri .. indeed!

dar isi mai aduce cineva aminte de jocurile pe casete audio? ..alea care rulau direct din casetofon pe PC, daca nu ma inseala memoria rulau chiar din MS-DOS!

Acum ceva vreme ii povesteam lui 007m despre jocurile alea si nu m-a crezut? :))))

He said something like: " bro' get fuck out .. thats bullshit" =))))))))))

Cei trecuti de 20 si de ani trebuie sa aminteasca. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...