Jump to content
!_30

Securitate pe net : simplu :

Recommended Posts

Cand intrebi experti in securitate , cum poti fi "cat de cat" securitzay pe internet , ei vin cu urmatorul raspuns : " scoateti NIc-ul , tastatura , placa grafica , scoate-l si din priza si vei fi securizat". 

Primul lucru care il recomanda baieti este :

-AV/spyware & firewall :uimit:

Al doilea lucru recomandat :

-este o idee bunca sa folosesti un router care sa faca NAT { cum folsoesc eu}.Riscul atacurilor directe scade destul de mult.

check this link :

http://www.webopedia.com/TERM/S/stateful_i...inspection.html

Link to comment
Share on other sites

Adminu meu d retea intotdeauna imi zice sa imi scot firewallu ca cica imi blocheaza conexiunea i in timp pica :@

Adminu tau e cretin , martalog =)) Cum drq sa-ti zica asa ceva..

Daca esti asa de cretin ca adminu tau de retea il in inchizi , daca te duce putin capu il configurezi , ala nu e admin ma ci o mare p**a.

Da-mi mailul lui sa ma cac pe mine de ras..

Link to comment
Share on other sites

!_30;18935 wrote: Cand intrebi experti in securitate , cum poti fi "cat de cat" securitzay pe internet , ei vin cu urmatorul raspuns : " scoateti NIc-ul , tastatura , placa grafica , scoate-l si din priza si vei fi securizat".*

l

daca expertii in securitate zic asta atunci eu ma proclam HACKER :)

pey ma..."pauza de ras"...ca sa fi secure...ti-ar spune sa scoti doar CABLUL DE NET..si partea 2a...tu i-ai intrebat "cum sa fi secure PE INTERNET...nush cum sa ma exprim dar m-a amuzat rau postul tau :))

@ ce ai scris mai jos merge ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...