Jump to content
nedo

Cel puţin 7 secole după Hristos, adevărata Românie Mare a fost Peninsula Balcanica

Recommended Posts

ce poti sa te astepti de la guvernanti nostri cand ei nu fac altceva decat sa traga pentru ei?

E normal ca spiritul roman sa fie mort cand mass-media ridica la rang de vedete muzica straina, cand incultura e ridicata la rang de vedeta, cand profesorii sunt transformati in inamici ai statului pentru ca sunt prea multi profesori, cand medici nostrii sunt unii din cei mai buni din europa, daca nu din lume si politicieni cer reducerea personanulului in sistemul de sanatate care este si asa cu mult sub dezvoltat, si care duce si asa lipsa de oameni, cand avem sute si mii de programatori care se duc sa lucreze afara, cand avem printre cele mai naturale si bogate mancaruri si noi ne batem joc de ele. Asta e romanul intr-un final, sau mai bine aici a ajuns romanul... asta e, din pacate nu cred ca avem cum sa mai schimbam ceva, intreba cineva aici daca media a devenit cel mai mare social-engeenier(probabil am scris gresit), da pentru ca romanul este un devorator de televizor, daca ar aparea o singura televiziune si ar putea sa sustina niste modele romane adevarate probabil atunci am avea o sansa, pana atunci insa nu cred ca avem ce sa mai schimbam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...