Jump to content
MaxFlip

Unbutu fail again

Recommended Posts

Problema e urmatoarea. Am bagat Unbutu pe pc si merge super, dar nu sant singurul care foloseste pc asta, si am incercat sa bag xp inapoi. Cd pe care il aveam s-a deteriorat, Am incercat sa fac altul , si dupa ce il termina , Resetez pc si nu vrea sa il boot-eze. Am stricat 4 cd si un dvd si tot nu reusesc sa ii dau de capat. Care e problema? Cu ce program as reusi? Acum nu sariti toti ca e primul meu post....dar nu ma descurc sa il fac bootabil. Cum trebuie sa fac?

Link to comment
Share on other sites

Iei o imagine (.iso), si dai Burn Image, nu Burn Data.

Eu folosesc Ashampoo Burning Studio.

PS: Poate fi bootabil CD-ul, dar sa bootarea sa se faca mai intai de pe hard. Setez din BIOS sa booteze de pe CD. Apesi si tu F2, F8, F12 sau ce taste se mai folosesc, dai la Boot si pui prima optiune CD-ROM.

Link to comment
Share on other sites

I-am dat Burn Image. Din bios imi este setat sa booteze de pe cd prima data , apoi usb,si ultimul hdd.

Am mai facut cd bootabile dar de pe xp. O sa iau programul si o sa mai incerc odata.

Merci Nytro

Edit: le-am facut cu cd/dvd creator.

Nyrto : Operating system: Windows XP/Vista/7

eu am linux unbutu, alt program mai sti?

Edited by MaxFlip
Link to comment
Share on other sites

Guest Kabron
Bine Karbon ca esti tu destept. E prima data cand folosesc linux...si e cam greu. Apropo tu ce os ai?(win banuiesc). E usor sa vorbesti. Si pana la urma am reusit sa il fac.

Wtf....doar de dragu de a posta...

Nu sunt destept pustiule , doar gandesc.

Nu este problema ta ce OS am dar o sa te lamuresc ( ubuntu de aproape 2 ani )

Ceea ce vroiam eu sa spun este ca ai ales un titlu prost.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...