Jump to content
Virtualghost

Cerberus rat download safe

Recommended Posts

Scuze daca gresesc ceva in postul asta

Am cautat si eu cerberus rat,si fiindca multe au atasate keyloggere am decis sa postez unu pe care l-am descarcat si eu si din prima vedere si de pe virustotal nu prea reiese ca e vreun virus

Cerberus RAT 1 03 4 BETA - Download from rapidshare.com - Filestube.com

tutorial : YouTube - How to use Cerberus RAT

Link to comment
Share on other sites

La Anubis nu mi-am aruncat ochii prea bine, iar in legatura cu cei 5 ani de la aparitie... de ce a mai fost postat? Adica cine are nevoie de un program vechi de 5 ani? Asta nu scuza faptul ca nu m-am informat, dar nici pe cel care a deschis topicul. De ce spun asta? In primul rand ar fi trebuit sa posteze link catre raportul de pe virustotal, astfel puteam face si eu o comparatie. "din prima vedere si de pe virustotal nu prea reiese ca e vreun virus" de aici eu nu pot sa inteleg decat ca el l-a scanat pe virustotal si in nici un caz nu i-a dat ce mi-a rezultat mie. Oricum a fost o simpla neintelegere (sper eu), dar trebuie sa recunoastem amandoi ca primul post este destul de confuz...

Link to comment
Share on other sites

Programul nu e vechi de 5 ani, eram ironic.

In primul rand, ca totul sa se desfasoare ca la care, ar trebui sa analizeze fiecare program inainte de a posta. Tu ai sta o ora, doua sa analizezi un fisier inainte sa il postezi?

Si cu virustotal s-a tot explicat, daca e ceva nedetectabil si scanezi acolo, e trimis la echipele de antivirusi care il verifica si astfel devine detectabil.

M-am plictisit de astfel de discutii...

Link to comment
Share on other sites

"Si cu virustotal s-a tot explicat, daca e ceva nedetectabil si scanezi acolo, e trimis la echipele de antivirusi care il verifica si astfel devine detectabil."

Stiu asta. Chiar din acest motiv am postat. Iti spun pe scrut ce am banuit eu: Programul era cryptat/bindat cu vre-un keylogger/rat/radmin/etc. Baietii l-au analizat si l-au detectat. Atata tot.

Nu ma intelege ca l-am acuzat pe cel care a postat programul, dar daca are keylogger in el nu este normal ca linkul de download sa fie sters? Faci ce vrei, nu mai postez aici. Iti urez o seara placuta.

Link to comment
Share on other sites

Daca vrei un program 'hack' cauta pe hackhound si uitate la commenturi,daca sunt pozitive descarca,cand am postat link-ul am facut-o pentru ca eu cautasem mult programul si nu stiam dinainte ca e pe hackhound,si cum zice si Nytro ca fiecare program suspect scanat pe virustotal este verificat de catre ei si ei trimit la companiile de antivirusi astfel le detecteaza ca virusi

Si cei de la virustotal chiar daca programul nu contine vreun keylogger sau ceva ei tot trimit ca atunci cand cineva o sa descarce un program scanat de ei antivirusul o sa ii arate un 'false' pozitive si din cauza asta o sa creada ca e virus...in plus cel postat de mine nu cred ca este bindat sau cryptat dar va recomand ala de pe hackhound

Edited by Virtualghost
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...